نشست بررسی «دایرة‌المعارف مصور زندگی امام خمینی(ره)» برگزارمی‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرهنگی هنری منطقه نوزده، این نشست تخصصی با حضور حامد کفاش مدیر انتشارات سایان، جعفر شیرعلی نیا نویسنده و مدیر محتوایی، سلمان رئیس عبداللهی مدیر هنری این کتاب و جمعی از پژوهش‌گران و نویسندگان انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

دایرة‌المعارف مصور تاریخ زندگی امام خمینی(ره) روایتی از سال های زندگی حضرت امام خمینی(ره) است.

روایتی مصور از زندگی روح الله خمینی در یکی از پر فراز و نشیب ترین دوران تاریخ ایران. روایتی از فراز و فرود ۸۶ سال زندگی ایشان از روز تولدش در اول مهرسال ۱۲۸۱ تا ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ روزی که از میان مردم ایران رفت. روایتی مصور از زندگی روح الله خمینی در یکی از پرفراز و نشیب ترین دوران تاریخ ایران.

برای نگارش این کتاب از منابع متعددی که در این سال ها پیرامون زندگی امام خمینی و تاریخ این دوران طولانی منتشر شده است استفاده شده است. از کتاب های تاریخی و تحلیلی تا خاطرات منتشر شده.

از منابع اصلی این کتاب مجموعه ارزشمند صحیفه امام (مجموعه سخنرانی‌ها٬ پیام‌ها و نامه‌های امام) و آثار منتشر شده از امام خمینی(ره) است که به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به صورت الکترونیکی موجود و راه‌گشای محققان است.

یکی از ویژگیهای مهم این کتاب مصور بودن این کتاب است. در این کتاب بیش از ۱۲۰۰ تصویر از متن، حاشیه و زمانه سید روح الله خمینی می بینید که با هنرمندی سلمان رئیس عبداللهی مدیر هنری این اثر صفحات دیدینی و خواندنی فراهم آورده است که ۳۰۰ تصویر آن از امام(ه) و سایر تصاویر مربوط به وقایع تاریخی این دوره از سال ۱۲۸۱ شمسی تا ۱۳۶۸ است. بسیاری از این تصاویر اغلب دیده نشده اند.

این عکس‌ها از آرشیوهای مختلفی تهیه شده است که منبع هر کدام از عکس‌ها و عکاسانش در پایان کتاب در بخش نمایه عکس‌ها آمده است. تمامی عکس‌های کتاب دارای شناسنامه و اطلاعاتی است که مخاطب را در جریان ارتباط این عکس با متن کتاب قرار می‌دهد.

این کتاب دوازده فصل دارد که هر کدام به بخش هایی کوچک تر تقسیم شده و گاهشمار‌هایی که مخاطب را در سیر حوادث قرار می دهد که به قرار زیر است:فصل اول: تلخ و شیرین خمین، فصل دوم: کلاه پهلوی، فصل سوم: در کشاکش سیاست، فصل چهارم: زمزمه‌های مرجعیت، فصل پنجم: اعتراض به آمریکا٬ تبعید به ترکیه، فصل ششم: روایت سال‌های نجف، فصل هفتم: روزهای پاریس، فصل هشتم: به سوی سرنوشت، فصل نهم: از مقاومت تا پیروزی، فصل دهم: چپ‌ها و راست‌ها، فصل یازدهم: پیروزی‌ها و شکست‌ها، فصل دوازدهم: آخرین روزها آخرین حرف‌ها.

ویژگی مهم این دایره المعارف، بررسی سیر جامع و کامل زندگی امام خمینی(ره) در قبل و بعد از انقلاب است و بسیاری از وقایع تاریخی زندگی ایشان از وقایع مشروطه و جنگ‌های جهانی و حضور ایشان در حوزه علمیه و انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مرور شده است.

 کتاب با نویسندگی جعفر شیرعلی نیا و توسط نشر سایان منتشر شده است.

این برنامه روز چهارشنبه ۱۲ خرداد، ساعت ۱۷ در سالن فرهنگسرای مهر برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست بررسی «دایرة‌المعارف مصور زندگی امام خمینی(ره)» برگزارمی‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات