اجرای ۶۵۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهارداشت: با توجه به کمبود آب، خشکسالی، بیابانی شدن برخی از عرصه‌ها و همچنین  در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی امسال ۹۰ هزار هکتار عملیات مقابله با پدیده بیابان زایی و کنترل گرد و غبار و نیز ۶۵۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری در سطح کشور انجام خواهد شد.

خداکرم جلالی افزود:برای انجام این اقدامات و تحقق مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، موضوع جامع نگری در حوزه‌های آبخیز به منظور بهره گیری از عرصه‌های منابع طبیعی و استفاده یکپارچه از استعدادهای مختلفی که در کشور وجود دارد و همچنین بهره گیری از مشارکت مردم به عنوان یک راهبرد اساسی از رویکردهای اصلی این سازمان به شمار می‌آیند.

وی حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی را به عنوان منابع پایه بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: با توجه به نقش حیاتی عرصه‌های طبیعی در حفظ این منابع پایه، حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی از اولویت‌های اصلی ما در سازمان جنگل‌ها است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای ۶۵۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری در کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات