مدال‌آوران المپیک حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک امروز (شنبه) در نشستی که به منظور امضای تفاهمنامه با یکی از بیمه‌های دولتی به منظور حمایت از کاروان اعزامی به المپیک ریو برگزار شد، اظهار داشت: در راستای حمایت از ورزشکاران مذاکراتی با نهادهای مختلف و از جمله این مرکز بیمه داشتیم؛ البته پیشنهاد این همکاری از طرف خود مدیریت بیمه مورد نظر مطرح شد و نیت بر این بود که از قهرمانان حمایت لازم به عمل بیاید.

وی تصریح کرد: امید داریم این‌گونه حرکات داوطلبانه از سوی سایر سازمان‌ها هم الگوبرداری شود، چندین طرح مختلف را در مذاکره با این بیمه دولتی مورد بحث قرار دادیم؛ یکی مربوط به بیمه کردن کسانی است که سهمیه گرفتند و دیگری مربوط به ورزشکارانی می‌شود که در المپیک مدال می‌گیرند. خوشبختانه فضا، یک فضای المپیکی شده است و سازمان‌های دیگر هم حمایت خود را در بخش‌های مختلف انجام می‌دهند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک یادآور شد: برای کسانی که در المپیک مدال‌آور باشند، یک درآمد مستمر در نظر گرفته خواهد شد و این می‌تواند آینده آنها را تضمین کند و یک حمایت مستقل برای زمان بازنشستگی آنها باشد.

شهنازی در مورد اینکه آیا چنین تفاهمنامه‌هایی برای کاروان المپیک دوباره امضا خواهد شد؟ گفت: تماس‌هایی از نهادهای مختلف دیگر گرفته شده که در مورد چند گزینه پیگیر مذاکرات هستیم؛ طی روزها و هفته‌های آینده خبرهای خوب دیگری در این زمینه خواهیم داشت.

وی همچنین تاکید کرد: بیمه مورد نظر با خدماتی که فدراسیون پزشکی ورزشی می‌دهد، منافاتی ندارد طوری که خدمات هر یک به طور مستقل از دیگری انجام می‌شود.

به گزارش مهر، در ادامه این نشست خبری حسینی مدیرعامل شرکت بیمه ایران در مورد جزئیات تفاهمنامه امضا شده توضیح داد و گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ امضا شده، ۱۸۱ نفر از اعضای کاروان ایران بیمه می‌شوند؛ این بیمه برای ورزشکاران و حتی حریفان تمرینی آنها و همچنین دیگر اعضای کاروان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بیمه عمر و حادثه در نظر گرفته شده برای ورزشکاران تا سقف ۲۰۰ میلیون و برای هیأت همراه تا سقف ۱۰۰ میلیون است ضمن اینکه بیمه درمان بدون محدودیت اعمال می‌شود. همچنین برای حریفان تمرینی ورزشکاران المپیکی، بیمه عمر و حادثه تا سقف ۱۰۰ میلیون و بیمه درمان بدون محدودیت اعمال می‌شود.

بنا به گفته این مقام مسئول، تفاهمنامه امضا شده با کمیته ملی المپیک از زمان اعزام کاروان ایران به بازی‌های المپیک و برای مدت زمان سه ماه خواهد بود.

حسینی یادآور شد: ورزشکارانی که بتوانند در بازی‌های المپیک مدال بگیرند، بر اساس این تفاهمنامه حقوق بازنشستگی دریافت خواهند کرد البته میزان این حقوق برای مدال‌آوران طلا، نقره و برنز هنوز به طور دقیق مشخص نیست چون نهایی شدن آن به موارد دیگری بستگی دارد که هنوز در مورد آنها به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: بر اساس یکی از بندهای تفاهمنامه مورد نظر، ما یک شماره حساب مردمی اعلام می‌کنیم تا از وجوه به دست آمده در این زمینه پس از بازگشت کاروان، مراسم تقدیری را برگزار کنیم. همچنین شماره حساب دیگری ویژه همکاران بیمه‌ای خود اعلام می‌کنیم تا از کمک‌های آنها هم در این زمینه برخوردار باشیم. احساسمان بر این است از این راه مبلغ خوبی به دست می‌آید که باید بگویم تأمین حقوق بازنشستگی مدال‌آوران هم از همین راه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدال‌آوران المپیک حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات