روستاخواری این بار توسط دولتی ها

سالانه ۲۰۰‌هزار پرونده مربوط به زمین‌خواری درکشور تشکیل می‌شود و در کمال تعجب ۵۵‌درصد تصرفات سواحل شمالی ازسوی دستگاه‌های دولتی بوده است.

روستاخواری

زمین‌خواری در اقتصاد ایران دیگر به یک اتفاق پذیرفته شده، تبدیل شده و همه می‌دانند که این پدیده وجود دارد و باید با آن مبارزه شود، اما آیا به واقع مبارزه شده است و جلوی هجمه‌ها گرفته شد؟ نگاهی به آمارهای این حوزه نشان می‌دهد که خود دولتی‌ها و سازمانی‌ها، به‌عنوان پایداران قانون در این حوزه دخیل هستند.

آن‌طور که محمدجواد حشمتی معاون قضائی دادستان کل کشور اعلام داشته است، سالانه ۲۰۰‌هزار پرونده مربوط به زمین‌خواری درکشور تشکیل می‌شود و در کمال تعجب ۵۵‌درصد تصرفات سواحل شمالی ازسوی دستگاه‌های دولتی بوده است.

او که در یازدهمین هم‌اندیشی نمایندگان ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه‌وشهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی صحبت می‌کرد، گفته است که نظارت دستگاه‌های نظارتی در جلوگیری از وقوع تخلفات مربوط به زمین‌خواری ناکارآمد است و بیشترین تخلفات مربوط به تصرفات اراضی ملی و تغییر کاربری‌ها ازسوی بنگاه‌های معاملات املاک انجام می‌شود.

او افزود: چرا نظارتی بر بنگاه‌های معاملات املاک نیست و ما هر روز شاهد رشد قارچ‌گونه بنگاه‌های معاملات املاکی هستیم که نه اطلاعات حقوق و قانونی دارند و نه از مسایل فنی ساخت‌وساز سر درمی‌آورند.

وی با اشاره به تصرف ٨٠‌درصد از سواحل شمال کشور خاطرنشان کرد: ٥٥‌درصد این اراضی متصرف‌شده ازسوی دستگاه‌های دولتی اشغال شده است. چرا قانون آزادسازی حریم سواحل اجرا نمی‌شود؟ اگر دستگاه‌های دولتی خارج شوند، ما تکلیف بخش خصوصی را سریع‌تر مشخص می‌کنیم.

در این زمینه خسارات زیادی به انفال و بیت‌المال وارد شده است.

وی با بیان این‌که طرح‌ هادی، روستاها را از بین برد و روستاخواری را رایج کرد، ادامه داد: روستایی‌ها تا پیش از اجرای طرح‌های ‌هادی نیروی مولد و تولیدکننده بودند اما حالا برای تهیه مایحتاج اولیه خود نیز به شهر می‌آیند، بعد همین فرد روستایی برای آن‌که فرزندش خانه‌دار شود، در اراضی ملی و طبیعی خانه می‌سازد، وقتی می‌رویم زمین را از او پس بگیریم، می‌گوید شما به من ظلم می‌کنید.

 خبرایرانی

مطالب مرتبط:

اجرای حکم 4 زمین خوار پایتخت/ تعطیلی سه رستوران تهران

پای زمین خواران به شبکه یک باز شد!

دستگیری زمین خوار بزرگ پایتخت

افسر ناجا بزرگترین زمین خوار تهران/ دستگیری تعدادی از ماموران

هشدار استاندار تهران به زمین خواران

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روستاخواری این بار توسط دولتی ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات