نماینده مجلس: امروز مرکز ثقل درآمدهای کشور بر مالیات استوار است

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، داود محمدی در بازدید از این اداره کل بر ضرورت حرکت به سمت اقتصاد مالیات محور و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی تاکید و اظهار کرد: وظیفه و مسئولیت اداره های مالیاتی در شرایط کنونی اقتصاد کشور بسیار سخت و دشوار است.
وی اضافه کرد: پس از تغییر نظام بودجه ای و کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت، امروز مرکز ثقل درآمدها بر مالیات استوار بوده و در عین حال بودجه امسال نیز بخش زیادی از درآمدها هم باید از طریق مالیات تامین شود.
محمدی در ادامه، پایه تحقق اقتصاد مقاومتی را بر دوش نظام مالیاتی کشور دانست و افزود: ما هنوز با شرایط مطلوب و ایده آل در اقتصاد کشور فاصله داریم تا جایی که 80 درصد از بودجه کل کشور صرف هزینه های جاری و تنها 20 درصد آن صرف امور توسعه و زیربنایی کشور می شود در حالی که این وضعیت در کشورهای توسعه یافته به طول کامل معکوس می باشد.
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس نهم با اشاره به اینکه حجم دولت در کشور ما باید کوچک و چالاکی آن افزایش یابد تا دولت به مسئولیت نظارت و کنترل مشغول شود، ادامه داد: ضریب بهره وری در کشور پایین و میزان مصرف بالاست و این شرایط به هیچ وجه شایسته کشور و ملت ما نیست.
این نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی در ادامه به حساسیت و سختی کار کارکنان ادارات مالیاتی اشاره و تاکید کرد: باید به تکالیف قانونی در این زمینه عمل شود تا رضایت مودیان نیز جلب شود.
وی با تاکید بر اینکه افزایش درآمدهای مالیاتی نباید به فشار مضاعف به مودیان خوش حساب و قانونمند منجر شود، افزود: شناسایی مودیان جدید و برخود با فرار مالیاتی یکی از بهترین اقدام ها جهت افزایش درآمدهای مالیاتی محسوب می شود.
محمدی، به تصویب اصلاحیه اخیر قانون مالیات های مستقیم در مجلس و جرم محسوب شدن فرار مالیاتی اشاره و اضافه کرد: علی رغم اینکه رویکرد قانون گذار در این موضوع جرم انگاری نبوده اما به دلیل اهمیت موضوع در اصلاحیه اخیر، فرار مالیاتی جرم محسوب شده است.
در ابتدای این نشست، مصطفی پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گزارشی از فعالیت ها، دستاوردها و موفقیت های این اداره کل ارائه کرد.
8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس: امروز مرکز ثقل درآمدهای کشور بر مالیات استوار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات