46 طرح تولیدی در بخش کشاورزی گچساران اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرحیم رحیمی روز شنبه در کارگروه توسعه بخش کشاورزی گچساران گفت: از این تعداد ، 40 پروژه از سوی صندوق کارافرینی امید و شش طرح از سوی صندوق توسعه ملی اجرا شد.
وی بیان کرد: تسهیلات اعطایی صندوق کارآفرینی امید از سال گذشته تاکنون در بخش کشاورزی 13میلیاردو 500 میلیون ریال بوده است.
رحیمی ادامه داد: این میزان اعتبار برای اجرای 14 طرح پرورش مرغ سنتی تخمگذار با ظرفیت دو هزارو 800 قطعه در دوره، 15 پروژه گاو شیری سنتی با ظرفیت 60 راس، اجرای 9 طرح بوقلمون به ظرفیت 900 قطعه و اجرای دو پروژه گیاهان دارویی در زمینی به مساحت 9 هکتار هزینه شد.
وی ابراز کرد: شش طرح از سوی صندوق توسعه ملی با اعتباری بیش از 42 میلیاردو 850 میلیون ریال از سال گذشته تاکنون در این شهرستان اجرا شد.
فرماندار گچساران پنج پروژه پروار بندی گوساله صنعتی 900 راسی با اشتغالزایی 25 نفر و تولید 280 تن گوشت در سال را از طرح های اجرا شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان در سال گذشته اعلام کرد.
وی بیان کرد: همچنین یک طرح گاوداری صنعتی 50 راسی با اشتغالزایی سه نفر و با اعتباری بیش از شش میلیاردو 500 میلیون ریال در این شهرستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال گذشته اجرا شد.
رحیمی تصریح کرد: زمین های منابع ملی این شهرستان در صورتی به بخش خصوصی واگذار می شود که دارای پروژه عام المنفعه باشند.
وی گفت: بخش کشاورزی این شهرستان به خاطر قابلیت های فراوان، امکان ایجاد اشتغال پایدار برای بسیاری از جوانان را دارد.
فرماندار گچساران بیان کرد: کارگروه توسعه بخش کشاورزی می تواند با تصویب طرح های مناسب نقش بسزایی در ایجاد اشتغال ، بهره وری و افزایش تولید داشته باشد.
رحیمی توجه به بخش کشاورزی را مهمترین عامل خودکفایی کشور اعلام کرد و گفت: بسیاری از مشکلات و موانع توسعه کشور از سوی این بخش برطرف خواهد شد.
فرماندار گچساران افزود: سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های تولید، سبب افزایش درآمد کشاورزان، افزایش تولید، افزایش صادرات، ایجاد فرصت های شغلی جدید و جلوگیری از مهاجرت روستاییان خواهد شد.
رحیمی ابراز کرد: سرمایه نقش بسزایی در افزایش سطح کمی و کیفی تولید و توسعه اقتصادی و افزایش بهره وری دارد.
2082/1662

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «46 طرح تولیدی در بخش کشاورزی گچساران اجرا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات