موسسه تحقیقات دارو و واکسن دامپزشکی کشور راه اندازی می شود

حسینعلی عرب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از راه اندازی این موسسه تجمیع توانمندی ها و قابلیت های علوم دارویی دامپزشکی استان هاست تا فعالیت های علمی و تحقیقاتی انجام گرفته در کشور هدفمند و کاربردی شود.
وی ظرفیت های ایران در عرصه گیاهان دارویی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به این ظرفیت، ایجاد موسسه تحقیقاتی در زمینه دارو و واکسن دامپزشکی در کشور یک ضرورت است و امید آن می رود فعالیت این موسسه بزودی آغاز شود.
عرب با تاکید بر ایجاد نهادهای صنفی و غیردولتی در کشور، تصریح کرد: بدون تقویت انجمن های صنفی و تولیدی تضمینی برای تداوم فعالیت های علمی وجود ندارد و از مسوولان انتظار می رود در تقویت این نهادها اهتمام بیشتری داشته باشند.
مسوول کمیته دارویی سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر تعامل نهادهای صنفی با بخش دولتی، افزود: نهادهای صنفی رقیب بخش دولتی نیستند و می توانند با تعامل و همکاری مکمل فعالیت های یکدیگر باشند.
عرب خاطرنشان کرد: برای ایجاد ثبات، نوآوری و یکپارچگی در فعالیت های علمی کشور، تاسیس مراکز تحقیقاتی و انجمن های صنفی ضروری است.
به گزارش ایرنا، در سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی دامی که با حضور محققان داخلی و خارجی به مدت سه روز (5 تا 7 خرداد) به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد، در خصوص راه اندازی موسسه دارو و واکسن دامپزشکی در کشور تبادل نظر شد.
همچنین در این کنگره با انتخاب هیات موسس، فعالیت انجمن فارماکولوژی و علوم دارویی کشور آغاز شد.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موسسه تحقیقات دارو و واکسن دامپزشکی کشور راه اندازی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات