تولید محتوا در برنامه های کاربردی 10 برابر می شود

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه روابط عمومی دانشگاه کاشان، خسرو سلجوقی در حاشیه برگزاری نخستین هم اندیشی بین المللی کلان داده ها در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان، اشتغال زایی را از مهمترین فواید اجرای این طرح دانست و اظهار کرد: امسال در راستای فرمایش های رهبرمعظم انقلاب که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده است ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.
وی به نوشتن حدود 50 هزار برنامه کاربردی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این طرح در سال گذشته زمینه اشتغال یکصد هزار نفر را فراهم کرد که باید برای رفع نیاز کشور این برنامه ها ارتقا یابد، زیرا هر برنامه کاربردی تولید محتوا در فضای مجازی که نوشته شود پیش بینی می شود زمینه اشتغال 2 نفر را فراهم کند.
وی یکی از ویژگی های آپ ها (برنامه های کاربردی) که در سیاست اقتصاد مقاومتی دیده شده است را درون زا و برون گرا بودن برشمرد و تصریح کرد: این برنامه ها می تواند علاوه بر تولید داخلی در صادرات و بازار خارجی نیز توزیع و کاربرد داشته باشد و از جمله ویژگی های این بخش این است که نیاز به سرمایه گذاری هنگفت ندارد و با وسایلی همچون تبلت، رایانه و با خط اینترنت می توان به تولید محتوا پرداخت.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: 70 درصد درآمد هر آپ عاید نویسنده می شود و این طرح فرصتی مناسب برای کسب و کار جوانان است.
وی سرمایه انسانی، فناوری ارتباطات و اطلاعات و شکل گیری فرایند نوآوری را سه عامل دانایی در کشور بیان کرد و افزود: ایجاد مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و توسعه فناوری های نوین ساختار لازم برای تربیت نیروی انسانی کارآفرین است.
سلجوقی خاطرنشان کرد: در زمینه کسب و کار از بین 180 کشور، ایران رتبه 143 را دارد که این رتبه خوبی نیست.
وی، حاکم بودن الگوهای سنتی را از جمله مشکلات دانست و افزود: با توجه به عصر فناوری و ارتباطات، شناخت چالش ها یکی از بحث های اصلی است.
رئیس نخستین نشست علمی بین المللی کلان داده ها نیز هدف از برگزاری این نشست یک روزه را تبادل تجربیات و آشنایی با آخرین تکنولوژی و فناوری های کلان داده و ارائه راهکارهای علمی برای رونق این صنعت عنوان کرد.
شاهین روحانی گفت: با توجه به افزایش و گسترش روز افزون حجم انتقال اطلاعات در فضای مجازی اینترنت به خصوص در حوزه بانکداری و تجارت الکترونیکی، مساله کلان داده، ورود و ذخیره سازی حجم زیادی از اقلام اطلاعاتی داده ها و مدیریت آن، پیش پردازش و پس پردازش، سرعت، دقت و امنیت اطلاعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده و توجه بسیاری از محققان و متخصصین در حوزه فناوری اطلاعات را به خود معطوف کرده است.
وی افزود: کلان داده ها به مجموعه ای از داده هایی گفته می شود که بسیار حجیم هستند که مدیریت، کنترل و پردازش آنها فراتر از توانایی ابزارهای نرم‌افزاری در یک زمان قابل تحمل و مورد انتظار است و در سیستم های اینترنت و حس گرهای مختلف استفاده می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: نتایج بسیار جالبی از این حجم بزرگ داده ها استخراج می شود و کلان داده ها نیز در موارد مختلف در تحلیل های اجتماعی و بانکداری کاربرد دارد.
روحانی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پنج سال آینده برای اشخاصی که توان تحلیل داده و مسلط به علم مهندسی و علوم داده باشند، یک میلیون کار تولید شود.
وی افزود: نتایج تحلیل داده های حجیم در صنعت، تجارت و علم کاربرد دارد و دقت موجود در کلان ‌داده ممکن است منجر به اطمینان بیشتر بر تصمیم‌ گیری شود و تصمیمات بهتر می‌تواند به معنای کارایی عملیاتی بزرگتر، کاهش هزینه و کاهش ریسک باشد.
نخستین نشست علمی بین المللی هم اندیشی کلان داده ها با حضور جمعی از اندیشمندان، محققان و استادان برجسته دانشگاه های کشورهای فرانسه، سوئد، هنگ کنگ و ایران و مدیران شرکت های صنعتی و سازمان فناوری اطلاعات ایران در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر دانشگاه کاشان به کار خود پایان داد.
در این نشست با حضور تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاههای داخل و خارج از کشور و بزرگان صنایع و افرادی از بخش سیاستگذاری دولتی و فناوری اطلاعات، موضوع کلان داده از جنبه های مختلف بررسی و راهکارهایی برای توسعه علمی این صنعت در آینده ترسیم شد.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید محتوا در برنامه های کاربردی 10 برابر می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات