آزمایشگاه های پزشکی به پزشکان متخصص سپرده شود

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن علمی آسیب شناسی ایران، دکتر ناصر کمالیان وجود یک پزشک متخصص به عنوان پاتولوژیست در آزمایشگاه ها را راهی مؤثر برای استفاده بهینه از تست های آزمایشگاهی دانست که می تواند همانند کشورهای پیشرفته به عنوان مشاور در حیطه درمان بیماران نقش مهمی ایفا کند.
وی افزود: سیستم آموزشی کشور ما نیز با تربیت متخصصان پاتولوژی و کوریکوروم آموزشی مشخص به دنبال همین هدف بوده اما شرایط مختلف حاکم بر سیستم آموزشی و درمانی و همچنین مشکلات موجود در سیستم نظارتی باعث شده تا آنچنان که باید نتوانیم از ظرفیت این فارغ التحصیلان استفاده کنیم.
رئیس انجمن علمی آسیب شناسی ایران با بیان اینکه این انجمن آماده هرگونه تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر انجمن های علمی برای بهبود وضعیت آزمایشگاه های پزشکی است، خواستار بررسی های کارشناسانه و علمی در ریشه یابی مشکلات آزمایشگاه های پزشکی شد.
درحال حاضر پنج هزار آزمایشگاه پزشکی در کشور دایر است که حدود هزار و 600 پاتولوژیست در آن به عنوان مسئول فنی مشغول ارائه خدمات هستند.
علمی**1834**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزمایشگاه های پزشکی به پزشکان متخصص سپرده شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات