بیش از ۱۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان اعتیاد هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر فرهاد فیروزبخت اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۶ مرکز درمان ترک اعتیاد با سازمان بیمه سلامت ایران طرف قرارداد است که ۵۸ مرکز آن خصوصی و ۸۶ مرکز نیز دولتی است.

وی افزود: برای مراجعه بیماران معتاد به مراکز مذکور، مراکز طرف قرارداد دولتی در اولویت هستند اما در صورت نیاز از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه نیز استفاده می شود.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: تا کنون حدود ۱۰ هزار و ۱۹۰ نفر تحت پوشش بیمه درمان اعتیاد این سازمان قرار دارند که یک هزار و ۹ نفر آنان را زنان و ۹ هزار و ۱۸۱ نفر را  آقایان تشکیل می دهند.

فیروزبخت، خدمات تایید شده برای درمان و ترک اعتیاد را درمان نگه دارنده با متادون، بوپره نورفین، تنتور اپیوم، سم زدایی با بوپره نورفین، کلونیدین و درمان با روان شناسی فردی و گروهی دانست.

وی همچنین یادآوری کرد: سامانه الکترونیکی پابا دارای امنیت بالایی به لحاظ حفظ اطلاعات است که تمامی اطلاعات مربوط به بیماران معتاد در این سامانه ثبت و نگه داری می شود.

فیروزبخت از مزایای سامانه الکترونیکی پابا را عدم هم پوشانی بیمه ای بیماران متفاوت عنوان کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از ۱۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان اعتیاد هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات