اجرای ۱۸ طرح و برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی پیش از ظهر شنبه در نشست كارگروه امور عمراني و زيربنايي اقتصاد مقاومتي به میزبانی استانداری سمنان، ضمن بیان اینکه همه دستگاه هاي اجرايي در راستاي اجرای منویات مقام معظم رهبری مكلف هستند تا برنامه هاي راهبردي و اجرايي خود، با موضوع اقتصاد مقاومتي را ارائه دهند، ابراز داشت: ارائه راهکارها می تواند به برنامه ریزی دقیق در تبیین سیاست های اقتصادی مقاومتی مد نظر معظم له بیانجامد.

وی افزود: ايجاد ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان سمنان و ايجاد كارگروه پژوهشي و فناوري در شهرها گامي عملي برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که می تواند در برنامه ملی دولت برای تحقق شعار سال نقش ویژه ای داشته باشد لذا انتظار ما از مسئولان دستگاه های اجرایی و اعضای این ستاد آن است که در راه تحقق اقتصاد مقاومتی کوشا باشند.

عملیات های عمرانی از اقتصاد مقاومتی تبعیت کند

معاون عمرانی استاندار سمنان ضمن تاکید بر اینکه عمليات هاي عمراني و زيربنايي درسال جاري بايد از اصول اقتصاد مقاومتي تبعيت كند، گفت: درون زايي و فرصت سازي از اهداف هاي اساسي اقتصاد مقاومتي است.

وکیلی بیان داشت: پيگيري مشكلات اجرايي و رفع موانع واحدهاي توليد، تهيه گزارش اقدامات و عمليات انجام شده برای تحقق شعار سال و ارائه پيش نويس از اقدامات و پروژه هاي اولويت دار دستگاه های مختلف مواردی است که باید از طرف همه ادارات کل دستگاه های اجرایی به استانداری سمنان اعلام شود.

وی افزود: طرح ارتقاء بهره وري نيروي كار، سرمايه و انرژي از مباحث مهم مطروحه در اقتصاد مقاومتي است که مسئولان ادارات و نهادهای دولتی می بایست این موراد را در کنار توجه به سياست هاي پولي و بانكي، تقويت سرمايه انساني و توسعه كارآفريني مورد تاکید قرار دهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای ۱۸ طرح و برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات