پیش‌بینی برداشت ۶۸۰ هزار تن گندم در استان همدان

منصور رضوانی‌جلال در گفتگو با مهر با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰۶ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، گفت: براساس پیش بینی ها امسال این رقم به ۴۸۰ هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم امسال ۱۲۷۰ تومان و قیمت خرید تضمینی جو نیز ۱۰۰۲ تومان برای هر کیلوگرم مشخص شده است، گفت: ذرت نیز به قیمت هرکیلو ۱۰۳۶ تومان از کشاورزان خریداری خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه امسال کشت کلزا در ۶ هزار هکتار از اراضی استان همدان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: درحال حاضر کمتر از یک هزار هکتار از اراضی استان همدان زیر کشت این محصول قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان همچنین با بیان اینکه سالانه پنج میلیون تن انواع محصول کشاورزی در استان همدان تولید می‌شود، اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد تولیدات کشاورزی همدان مازاد نیاز استان همدان است.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات محصولات کشاورزی استان همدان به کشورهای اروپایی باید استانداردهای جهانی را در تولید محصولات رعایت کرد، گفت: کشاورزان باید در تولیدات خود مقوله‌های علمی را رعایت کنند تا بتوان در بازارهای جهانی رقابت کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر یکی از نیازهای اساسی و اصلی بخش کشاورزی همدان صنایع تبدیلی است تا محصولات این بخش فرآوری شده و سپس صادر شوند که در این صورت شاهد ایجاد ارزش افزوده برای استان همدان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در همدان فراهم است، گفت: صادرات بخش کشاورزی همدان کاهش داشته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش‌بینی برداشت ۶۸۰ هزار تن گندم در استان همدان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات