ورزش ظرفیت های گسترده ای برای توسعه اقتصاد کشور دارد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم اعلمی آل آقا پیش ازظهر امروز شنبه در افتتاحیه پنجمین کنگره ملی مدیریت ورزشی که در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: این دانشگاه در راستای توسعه و اعتلای ورزش از توان و ظرفیت های خود استفاده کرده و در این راستا تلاش خواهد کرد.

وی در ادامه داشتن نیروی انسانی جوان را به عنوان سرمایه بزرگ هر کشور نام برد و تصریح کرد: وجود این سرمایه فرصتی برای هر کشور است که باید از آن استفاده شود.

اعلمی آل آقا اشتغال را به عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های جوانان کشور و به عنوان یک موضوع پراهمیت برشمرد و افزود: دغدغه اشتغال جوانان موضوعی بسیار مهم است که باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشد.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه به وجود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجوی در حال تحصیل در سطح دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: بیش از یک میلیون نفر سالانه به جمعیت افراد جویای کار در کشور اضافه می شود و این در حالی است که ایجاد شغل کمتر از این میزان است و به همین دلیل تعداد افراد بیکار افزایش می یابد.

اعلمی آل آقا ایجاد امید در جوانان و تلاش و توجه برای رفع مشکلات و معضلات پیش روی جوانان را مورد تاکید قرار داد و افزود: ورزش از ظرفیت های بسیاری برای توسعه اقتصاد کشور برخوردار است که باید با ارائه راهکارهای مناسب و برنامه ریزی صحیح از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی اقتصاد مقاومتی را نیز یکی از ضرورت های کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: انتخاب شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب نشان دهنده لزوم توجه به مباحث اقتصادی کشور است.

اعلمی آل آقا در پایان تاکید کرد: حرکت به سمت یک جامعه دانش بنیان که دارای یک نگاه و پشتوانه علمی است از وظایف جامعه دانشگاهی کشور است که مورد توجه قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورزش ظرفیت های گسترده ای برای توسعه اقتصاد کشور دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات