عملکرد ناظران ساختمانی در استان بوشهر کنترل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، احمد زارعی ظهر شنبه در نشست با مسئولان شهرستان جم با تاکید بر جایگاه قانونی سازمان نظام مهندسی در کشور گفت: نظام مهندسی بر مبنای قانون موظف به نظارت است و تلاش می‌کنیم خدمات‌رسانی‌ها روز به روز بهتر شود.

وی با بیان اینکه دو نوع قرارداد نظارتی مقیم و مقطعی وجود دارد، افزود: نظارت بر ساخت و ساز ساختمان‌ها نظارت مقطعی است و مالک طبق قراردادی که با ناظر دارد باید در اجرای هر مرحله از کار، مراتب را به اطلاع ناظر برساند و ناظر نیز موظف است نظارت دقیق را انجام دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر افزود: در قراردادها تلاش کرده‌ایم به نفع مردم عمل کنیم اما برخی‌ها به دنبال فرار از نظارت هستند که ما باید حسب قانون عمل کنیم.

زارعی با اشاره به برگزاری نشستی در فرمانداری در سال گذشته اظهار داشت: بر مبنای مذاکرات انجام شده اقداماتی صورت گرفت و هم‌اکنون کمیسیون‌های مختلف تایید نقشه برای ساختمان‌های زیر دو هزار متر مربع به صورت روزانه یا هفتگی در جم تشکیل می‌شود که سرعت رسیدگی‌ها را هم افزایش داده است.

وی افزود: در بحث ساختمان‌های زیر ۲۰۰ متر مربع و اقشار کم درآمد نیز تخفیف های ۱۵ درصدی لحاظ شده در سال گذشته تداوم می‌یابد.

زارعی در خصوص تقسیط پرداختی هزینه های نظارت نیز گفت: در پروژه های بزرگ تقسیط قابل انجام است اما در پروژه های کوچکتر باید موضوع در هیئت مدیره مطرح و به تصویب برسد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر با اذعان به مشکلات موجود در روند نظارت‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: در سال گذشته در دو مرحله ناظرین عالیه نظام مهندسی استان از وضعیت نظارت ساختمان ها در جم بازدید کردند و تخلفات ناظرین هم ثبت شد.

وی تاکید کرد: نظارت‌ها بر عملکرد ناظران شهرستانی به صورت مستمر انجام می‌شود و اگر تخلفی انجام شود قطعا با ناظر متخلف حسب مقررات برخورد خواهد شد.

زارعی با تاکید بر اینکه اگر مالک در زمان انجام فرایند ساخت و ساز به ناظر اطلاع رسانی نکند ناظر می بایست از تایید عملیات خودداری کند، ابراز داشت: ناظران نظام مهندسی باید هر نوع تخلف در انجام ساخت و ساز را به شهرداری‌ها گزارش کنند تا طبق قانون دستور تخریب صادر شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها نیز حسب قانون موظفند هر نوع تخلفی را در گزارش ناظرین مشاهده کردند به نمایندگی نظارت شهرستان اعلام کنند.

مهندس زارعی تاکید کرد: نظارت را در جم افزایش خواهیم داد و مردم و مالکان نیز هر گونه قصور و کوتاهی ناظران را به نمایندگی شهرستان یا استان گزارش کنند تا حقی از مردم ضایع نشود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملکرد ناظران ساختمانی در استان بوشهر کنترل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات