800 واحد مسکونی روستایی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول در جنوب کشور ساخته می‌شود

بازدید خبرنگاران از پروژه های مسکن مهر مشهد مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور از ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول در جنوب کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حمیدرضا سهرابی صبح امروز در همایش استان‌های منطقه سه برای تامین مسکن خانواده‌های دو معلول با تاکید بر لزوم شتاب‌بخشی به کار خیر احداث سرپناه برای خانوارهای دارای دو معلول اظهار داشت: این مهم در استان‌های جنوب و مرکز کشور که اکنون در شرایط بهینه‌ای در این زمینه قرار ندارند باید شتاب بیشتری گیرد و از اولویت‌های اصلی برشمرده شود.

وی بیان کرد:  حدود 30 درصد از مسکن روستایی ویژه این خانواده‌ها در استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و کرمان در منطقه سه کشوری وجود دارد که شمار آن نزدیک به 800 واحد است که احداث و واگذاری این واحدها باید شتاب بیشتری داشته باشد.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با ارائه گزارشی از پیشرفت طرح احداث مسکن ویژه خانواده‌های دو معلول در بخش روستایی در منطقه سه کشور گفت: استان فارس با دارا بودن سهمیه احداث 197 واحد تاکنون 86 قرارداد منعقد کرده که شامل 44 درصد است، استان‌های کرمان و بوشهر نیز 40 درصد عقد قرارداد داشته‌اند.

سهرابی افزود: در استان هرمزگان احداث 84 واحد روستایی ویژه این خانواده‌ها به تصویب رسیده که تاکنون برای 39 واحد عقد قرارداد شده و حدود 60 درصد کار جلو رفته است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین گفت: در استان کهگیلویه و بویر احمد نیز احداث 128 واحد روستایی تصویب شده که برای 8 واحد عقد قرار داد شده است، همچنین در استان بوشهر برای احداث 32 واحد از 92 واحد تصویب شده عقد قرارداد شده است.

سهرابی با تاکید بر اینکه عملکرد منطقه سه کشوری در زمینه ساخت مسکن روستایی برای خانواده‌های 2 معلول در ماه‌های آینده باید رشد مضاعف داشته باشد عنوان کرد: این منطقه جزو مناطقی است که بیشترین تعداد خانوارهای دارای دو معلول را دارد و می‌طلبد که مدیران با جدیت و درایت و توان  بیشتر در این امر خیرخواهانه مشارکت داشته باشند.

وی همچنین از وجود 547 واحد نیمه‌تمام در منطقه سه کشور خبر داد که 60 درصد از واحدهای نیمه تمام کشور را شامل می‌شود و گفت: اتمام این واحدها و واگذاری آنها به خانواده‌های نیازمند شتاب قابل توجهی در تامین مسکن نیازمندان در استان‌های یاد شده دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «800 واحد مسکونی روستایی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول در جنوب کشور ساخته می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات