ضمانت اجرایی در برنامه‌های وزارت بهداشت مورد توجه باشد/کاهش هزینه‌های درمانی مردم از سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت است

وزارت بهداشت معاون وزیر بهداشت کاهش هزینه‌های درمانی مردم و بیماران را جزو سیاست‌های اصلی این وزارتخانه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، طاهر موهبتی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی منطقه 6 دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به اهمیت ارائه خدمات آموزشی در حوزه‌ سلامت و تدوین برنامه‌های مشخص در این زمینه اظهار داشت: مقرر شده است تا تقسیم‌بندیهای منطقه‌ای در تمامی بخشهای مربوط به سلامت گسترش یابد.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به تمرکززدایی و ارائه اختیارات لازم به استانها در نائل شدن به اهداف حوزه سلامت تصریح کرد: معتقدیم قبل از تدوین و اجرای برنامه‌ها و در مرحله برنامه‌ریزی آسیب‌شناسی‌های لازم در مباحثهای مختلف را مدنظر قرار دهیم تا دچار مشکل نشویم.

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیریهای لازم برای امنیت غذایی، سلامت و محیط زیست نیازمند تدوین برنامه‌های جدی و دقیق است، ابراز کرد: ما موظفیم در زمینه تدوین برنامه، اجرا، نظام پایش، نظام ارزیابی و سایر اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه اگر به دنبال جذب مردم و سازمانهای مردم‌نهاد برای مشارکت در برنامه‌های حوزه سلامت به منظور اثربخش شدن برنامه‌ریزی‌ها هستیم باید همکاریهای لازم را با این سازمانها به عمل آوریم، افزود: موظفیم گام به گام و آرام و آرام برنامه‌ریزیهای انجام گرفته در حوزه سلامت را اجرایی کنیم.

موهبتی ضمن انتقاد از اجرا نشدن برنامه‌های تدوین شده در سطح کشور ابراز کرد: ضمانت اجرایی در تدوین برنامه‌های وزارت بهداشت باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی با اشاره به دلایل اجرایی نشدن برنامه‌ریزیها خاطرنشان کرد: زمانبربودن تدوین و اجرای برنامه‌ها است که کم بودن زمان مسئولیت مدیران نیز مزید بر علت این مسئله است.

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مقاومت در برابر تغییر رفتار و هم راستا نبودن بودجه و برنامه و نداشتن جایگاه و سایر از دیگر دلایل شکست برنامه‌ریزی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در برخی موارد مشاهده می‌شود که مدیران فعالیتهای مربوط به برنامه‌ریزی را به کارشناسان می‌سپارند که در آن مرحله تصمیم‌سازی صورت می‌گیرد ولی هیچ گاه به تصمیم‌گیری منتهی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: علت عدم تصمیم‌گیری‌ها ناشی از ابتلای مدیران به روزمره‌گی است.

موهبتی با بیان اینکه اولویت‌کاری در برنامه‌ریزیها و تدوین برنامه‌ها باید مدنظر باشد، ابراز کرد: در نظام اعتباری و تخصیص باید پیشرفت در برنامه‌ها و تحقق آنها از موارد مورد توجه مسئولان باشد.

وی کاهش هزینه‌های درمانی مردم و بیماران را جزو سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری «بیمار نباید جز دغدغه بیماری دغدغه دیگری داشته باشد» که این جمله ایشان به معنای واقعی در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت محقق شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضمانت اجرایی در برنامه‌های وزارت بهداشت مورد توجه باشد/کاهش هزینه‌های درمانی مردم از سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات