پیام هاشمی‌رفسنجانی بـه مـراسـم روز مقـاومت دزفـول

هاشمی رفسنجانی در پیامی به مـراسـم هفتـه مقـاومت و روز مقـاومت دزفـول، مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل تهاجم سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس را از دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت دانست. به گزارش نامه نیوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به مـراسـم هفتـه مقـاومت و روز مقـاومت دزفـول، مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد را از دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت دانست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد.متن کامل پیام که ساعاتی پیش توسط آقای رضایی، دبیر همایش، قرائت گردید، به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد و تامین نیروهای یک لشکر به طور کامل از یک شهرستان، حضور جوانان در سطوح مختلف  فرماندهی جنگ، بازسازی شهر در حین جنگ و موشک باران، مهمان نوازی و رزمنده نوازی مردم در روز های دفاع مقدس، برپایی مداوم نماز جمعه حتی زیر باران بمب ها و موشک ها و تقدیم بیشترین شهید غیر نظامی  به نسبت جمعیت، دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت است وارتش صدّام هم که از جنایات خویش و هم مقاومت مردم در این شهر خبر داشت، برای شهر دزفول عنوان«بلد الصواریخ» یا «شهر موشک‎ها» را انتخاب کرده بود.

نکته ظریف این نامگذاری  نظر سنجی از مردم سراسر کشور در  در سال 1365 بود که  به عنوان شهر نمونه و پایتخت مقاومت ایران عزیز معرفی گردید و لوح زرین آن در یکی از میادین آن نصب شد.

اگرچه این شهر و مردمان صبورش در طول جنگ تحمیلی 172 بار توسط انواع موشک‎های 3 متری و 9 متری اسکاد B ، 2500 بار توسط توپخانه های ارتش بعث و 300 بار توسط هواپیماهای دشمن بمباران شدند و  بیش از 19000 واحد مسکونی تخریب شد وبیش از 2600 کودک، نوجوان، جوان و پیر زن و مرد را در راه دفاع از میهن و آرمان های  انقلاب تقدیم  کردند، اما  همچنان استوار به مقاومت خود ادامه دادند و آرزوی دشمن را حتی برای یک لحظه برای خالی کردن شهر توسط مردم و در هم کوبیدن آن، بر دل صدامیان  گذاشتند و با مقاومت بی نظیر خویش که روز چهارم خرداد را در تقویم ملی ایران به نام روز دزفول ثبت کردند، نشان دادند که در راه عقاید ملی و مذهبی خویش، چون سلسله جبال زاگرس مقاوم و استوارند.

اینجانب با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، امیدوارم رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیام هاشمی‌رفسنجانی بـه مـراسـم روز مقـاومت دزفـول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات