عضو جامعه روحانیت مبارز: عربستان به جای عذرخواهی طلبکار شده است/ اگر امنیت زائران تامین نشود قطعا حج باید تعطیل شود

عضو جامعه روحانیت مبارز می گوید عربستان همانند طلبکاران رفتار می‌کند و بجای عذرخواهی روابطش را با ایران قطع می‌کند. سیدرضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با نامه نیوز در واکنش به تنش ایران و عربستان مخصوصا در موضوع حج، گفت: ما در دولت و سلطنت جدید عربستان مشاهده کردیم که به صورت علنی اقداماتی را علیه ایران انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که اخیرا رخ داد موضوع کشتار حجاج در حادثه منا بود که جان بسیاری از حجاج ما را گرفت و هیچ بهانه‌ای جز سهل انگاری و بی تفاوتی در این زمینه وجود ندارد که مسلما این اتفاق ضربه سنگینی را به ایران وارد کرد.

اکرمی با بیان اینکه عربستان به جای عذرخواهی طلبکار شده است، تصریح کرد: عربستان همانند طلبکاران رفتار می‌کند و بجای عذرخواهی روابطش را با ایران قطع می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله حج موضوعی است که ما نمی‌توانیم از آن بگذریم. عربستان متاسفانه رعایت همسایگی، اسلام و عرف بین المللی را نمی‌کند و مسئله امنیت و غیره را تضمین نمی‌کند.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با بیان اینکه عربستان در برخی مواقع حاضر به زیان رساندن به خودش است، گفت: بمباران یمن  و دخالت در سوریه اشتباهاتی است که انجام داده. عربستان حتی حاضر شد تولید نفت خود را افزایش دهد و قیمت را پایین بیاورد که باعث ضرر به خود و سایر کشورهای دیگر شد.

اکرمی افزود: این ضرر و زیان‌ها را متحمل شد تا ایران در موضوع برجام به موفقیت دست پیدا نکند. کارنامه عربستان و اشتباهاتش در مقابل چشم همگان قرار دارد.

نماینده مجلس هشتم با اشاره به اینکه امنیت زائران باید در موضوع حج تامین شود، خاطرنشان کرد: حمل و نقل زائران و امنیت حجاج باید اصل قرار بگیرد و نباید این مورد برای زائران دغدغه باشد.
 
وی ادامه داد: البته امیدواریم مشکلات با همه تاخیراتی که داشته است حل شود و ایرانیان درحج 95 آبرومندانه حضور پیدا کنند. مسلما موضوعات و مشکلات دیگر هم قابل حل است و باید عربستان در اخلاقیات خود تغییر ایجاد کند.

سیدرضا اکرمی افزود: اگر این حج قرار نیست امنیت و شروط ایران را تضمین کند قطعا نباید به حج رفت و باید مدتی تعطیل شود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو جامعه روحانیت مبارز: عربستان به جای عذرخواهی طلبکار شده است/ اگر امنیت زائران تامین نشود قطعا حج باید تعطیل شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات