عذرخواهی گاردین به‌خاطر مصاحبه‌ جعلی

روزنامه گاردین تخلف گزارشگر خود را در جعل کردن مصاحبه‌ها در مقالات و یادداشت‌های این روزنامه و ادعا درباره حضور در برخی برنامه‌های خبری را پذیرفت. به گزارش نامه نیوز به نقل از شبکه اسکای نیوز، جوزف میتون، یکی از خبرنگاران آزادی بود که از سال 2006 برای روزنامه گاردین می‌نویسد، وی اکنون به جعل نقل قول‌ها در برخی گزارش‌های خود و مصاحبه‌های کامل با برخی که ادعا می‌کنند هرگز با وی مصاحبه‌ای نداشته‌اند متهم است.

روزنامه گاردین اکنون 13 مقاله میتون را از روی وب سایت خود حذف کرده و حذف مطالب غیرقابل اعتماد یا نادرست از سایر نوشته‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

در همین حال یک بازرس حقیقت یاب به صورت مستقل 64 مطلب ستون میتون را در دست بررسی دارد. میتون طی این سال‌ها مصاحبه با بیش از 50 تن را تقریبا یا کاملا جعل کرده است.

این در حالی است که میتون که در کالیفرنیا مستقر است این اتهام را رد می‌کند اما روزنامه گاردین امروز با انتشار عذرخواهی از خوانندگان خود به صورت رسمی تخلف گزارشگر خود را پذیرفت.

سؤظن‌ها علیه میتون زمانی آغاز شد که افراد مختلف طی تماس با دفتر روزنامه مصاحبه خود با میتون را تکذیب می‌کردند. خبرنگار مذکور تاکنون نتوانسته شواهدی دال بر وجود این مصاحبه‌ها ارائه دهد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عذرخواهی گاردین به‌خاطر مصاحبه‌ جعلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات