بازگشت هرکول

به گزارش مشرق، او «سعید علی حسینی» است، نام او آخرین بار در رقابت های قهرمانی سال 2009 جهان در کره جنوبی شنیده شد. او را آن زمان «هرکول ایرانی» نامیدند و می گفتند این توانایی را دارد که رکورد دو ضرب 263 کیلوگرمی رضازاده را بشکند.

این وزنه بردار همشهری «رضازاده» البته همراه تیم ملی ایران به کره جنوبی رفت. نامش تا لحظه آخر در فهرست وزنه بردارانی بود که قرار بود به روی تخته برود، اما در آخرین لحظه از حضورش در تخته جلوگیری شد. تا چند روز مشخص نبود که چرا نامش به ناگهان حذف شد. پس از چند روز اعلام شد «او دوپینگی است». اعلام شد که این دومین اقدامش برای دوپینگ است و 12 سال برایش بریدند. یعنی تا سال 2021 میلادی خانه نشینش کردند.

اقدام نخست علی حسینی برای دوپینگ به سال 2006 برمی گردد.
قانون جدید سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، روزنه امید را به روی «علی حسینی» گشود. بر اساس این قانون محرومیت وزنه بردارانی که برای بار دوم دوپینگ کنند، تا هشت سال کاهش می یابد.

او اکنون سال هفتم محرومیتش را سپری می کند و به استناد نامه فدراسیون بین المللی وزنه برداری از دوم آبان سال 96 (24 اکتبر 2017) می تواند به روی تخته برود.

«سعید علی حسینی» 28 ساله روز شنبه گفت: خوشحالم که بار دیگر به ورزش قهرمانی برمی گردم و فرصتی دیگر نصیبم شد تا با کسب مدال های خوشرنگ بتوانم دل مردم ایران را شاد کنم.
وی گفت: از سال 2015 میلادی - 1394 - تمرینات بدنسازی خود را آغاز کردم و امیدوار بودم که این قانون شامل حال من نیز شود.

این وزنه بردار اردبیلی در پاسخ به این سئوال که چرا در همان سال 2015 و زمانی که حسین رضازاده رئیس فدراسیون بود، پیگیری پرونده خود نشد؟ گفت: فدراسیون در آن زمان کمیته پزشکی نداشت و مسئول این کمیته باید رئیس فدراسیون را در جریان امر قرار می داد و به همین دلیل کاری صورت نگرفت و من نیز به تنهایی نمی توانستم پیگیر شوم.

وی گفت: در اندیشه گذشته ها نیست، اکنون فقط آینده روشن خود را می بینم. در جوانی تصمیمات احساسی گرفتم و البته هر شخصی هشت سال از بهترین دوران جوانی خود را از دست می داد، ناراحت می شد، اما اکنون پخته تر شدم و به ورزش و زندگی از زاویه دیگری می نگرم.

علی حسینی گفت: در صورتی که پس از بازگشت به دنیای وزنه برداری به آمادگی لازم برسم می توانم در بازی های آسیایی 2018 اندونزی شرکت کنم.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت هرکول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات