شایعه بخشنامه اضافه شدن نمره به امتحانات نهایی

به گزارش مشرق، امتحانات نهایی دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان که از 25 اردیبهشت آغاز شده و تا 18 خرداد ادامه دارد تا به امروز موجب انتقاداتی از سوی دانش‌آموزان شده است.به عنوان مثال در برخی از شهرها مانند تهران و مشهد دانش آموزان نسبت به دشوار سوالات امتحانات نهایی در دروسی مانند شیمی وریاضی معترض هستند.

اگر چه عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت و گو با میزان دشواری سوالات امتحانات نهایی را نپذیرفت و عنوان کرد که دانش آموزان باید کتاب درسی را به طور کامل مطالعه و از روی آوردن به جزوه های آموزشی خودداری کنند.

این روزها در فضای مجازی بخشنامه ای دست به دست می چرخد و از این حکایت دارد که وزیر آموزش و پرورش بخشنامه ای را به منظور اضافه شدن نمره به دروس عربی، شیمی و دین و زندگی سال سوم متوسطه ابلاغ کرده است. این بخشنامه موجب ایجاد سوالات متعددی برای دانش آموزان، معلمان و خانواده ها شده است.

رسول پاپایی معاون مرکز ا طلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار میزان در این رابطه خطاب به دانش آموزان گفت: این بخشنامه به هیچ عنوان صحت نداشته و جعلی است.

وی افزود: آموزش و پرورش به هیچ عنوان تصمیمی برای اضافه شدن نمره به امتحانات نهایی دانش آموزان ندارد و تصحیح برگه های امتحانی تا این لحظه از آن حکایت دارد که میانگین نمرات دانش آموزان قابل قبول بوده و همین مسئله حاکی از استاندارد بودن سوالات طراحی شده است.

سال گذشته نیز دانش آموزان نسبت به دشواری سوالات امتحانات نهایی برخی از دروس اعتراضات بسیاری داشتند اما در تمام این موارد طی سال گذشته و سالجاری پاسخ آموزش و پرورش همواره این بوده است که طراحی سوالات امتحانات نهایی به سمت تحلیلی شدن رفته است به همین دلیل دانش آموزان باید کتابهای درسی را به طور کامل مطالعه کنند.

شایعه بخشنامه اضافه شدن نمره به امتحانات نهایی

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شایعه بخشنامه اضافه شدن نمره به امتحانات نهایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات