دستگیری دایی و خواهر زاده ای که روزهای زوج سرقت می کردند

۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 183880 دستگیری دایی و خواهر زاده ای که روزهای زوج سرقت می کردند

سلامت نیوز:دایی و خواهر زاده سارق که در پوشش مامور از اتباع افغان سرقت می کردند، در اعترافاتشان مدعی شدند فقط روزهای زوج به سرقت می رفتند.


به گزارش سلامت یوز به نقل از میزان،بیستم اردیبهشت امسال جوانی افغان با مراجعه به کلانتری 131 شهرری به ماموران اعلام کرد که دو سرنشین یک دستگاه پژو 405 نقره ای به شماره انتظامی ایران 77 / *** هـ 11 تحت عنوان مامور مبارزه با مواد مخدر اقدام به بازرسی بدنی و نهایتا سرقت مدارک شناسایی و وجوه نقد همراه وی کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت تحت پوشش مامور" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 10:30 روز حادثه از میدان اصلی شاه عبدالعظیم به مقصد ورامین، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه 405 نقره ای رنگ دارای دو سرنشیشن و به شماره انتظامی ایران 77 / *** هـ 11 شدم . در بین مسیر متوجه شدم که آنها به همراه خود بی سیم ، دستبند و شوکر دارند؛ آنها خودشان را مامور مبارزه با موادمخدر معرفی کرده و به این بهانه شروع به بازرسی بدنی کرده و تمامی وجوه نقد و مدارک شناسایی ام را از من گرفتند. پس از طی مسافتی کوتاه از من خواستند تا از ماشین پیاده بشوم اما پیش از تحویل دادن مدارک و پول هایم، به سرعت از محل متواری شدند.در آن لحظه تنها موفق به برداشتن شماره پلاک خودرو آنها شدم.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از خودرو پژو 405 نقره ای رنگ متعلق به سارقان ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی مالک خودرو به نام ناصر شدند. با شناسایی تصویر ناصر توسط شاکی پرونده، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرانجام سوم خرداد کارآگاهان به محل سکونت ناصر در محدوده میدان تسلیحات مراجعه کرده و در بررسی میدانی موفق به شناسایی خودرو پژو 405 نقره ای پارک شده در یکی از کوچه های فرعی شدند. سرانجام در حالیکه "ناصر" به همراه جوانی حدودا 25 ساله قصد سوار شدن به پژو 405 را داشت ، کارآگاهان هر دو نفر آنها را دستگیر و در بازرسی از این دو موفق به کشف و توقیف یک رشته دستبند و یک عدد شوکر شدند.

با انتقال دو متهم به پایگاه نهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با شاکی پرونده ، هر دو نفر صراحتا به دهها فقره سرقت تحت پوشش مامور از کارگران افاغنه اعتراف کردند.

در ادامه تحقیقات و بررسی مشخصات هر دو متهم به نام های ناصر 29 ساله و امین 25 ساله و دارای نسبت فامیلی با یکدیگر بوده و دایی و خواهرزاده هستند.

هر دو متهم در اظهاراتشان صراحتا به دهها فقره سرقت تحت پوشش ما مور از کارگران افاغنه ، در مناطق مختلف شهرری و همچنین شهر تهران به ویژه در مناطق مشیریه ، رسالت ، امام حسین ، مسعودیه و ... اعتراف کردند.

متهمان در خصوص شیوه و شگرد سرقت های خود عنوان کردند: بیشتر اوقات با مراجعه به محل تجمع کارگران در میادین اصلی، ابتدا یک نفر را به عنوان کارگر سوار ماشین کرده با معرفی خود به عنوان مامور ورود غیرقانونی به کشور یا توزیع موادمخدر را مطرح و به این بهانه شروع به بازرسی و بررسی اسناد و مدارک شناسایی افراد می کردیم.در پایان و پس از گرفتن وجوه نقد و مدارک شناسایی، افراد را از ماشین پیاده و در یک لحظه از محل متواری می شدیم. گاهی اوقات نیز کارگران افاغنه را به عنوان مسافر سوار می کردیم و به همان شیوه از آنها سرقت و از محل متواری می شدیم.

دستگیری دایی و خواهر زاده ای که روزهای زوج سرقت می کردندبا شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و بررسی زمان های سرقت مشخص شد که تمامی سرقت های آنها در روزهای شنبه ، دوشنبه یا چهارشنبه انجام شده است ؛ در پیگیری نحوه انتخاب زمان سرقت ، متهمین در اظهارات خود عنوان داشتند:پلاک خودرو ما زوج بود و به همین علت ما تنها روزهای زوج اقدام به سرقت می کردیم تا توسط پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف یا جریمه نشویم.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت تحت پوشش مامور و شناسایی متهمان توسط تعدادی از شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم برای شناسایی توسط شکات و مالباختگان، از سوی مقام قضایی صادر شده است. لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.


[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگیری دایی و خواهر زاده ای که روزهای زوج سرقت می کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات