اجرای نسخه الکترونیکی بیماران خاص تا ۲ ماه آینده/بیمه دانش‌آموزان طبق قانون ما نیست

۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 183890 اجرای نسخه الکترونیکی بیماران خاص تا ۲ ماه آینده/بیمه دانش‌آموزان طبق قانون ما نیست

سلامت نیوز:مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای سراسری نسخه الکترونیکی بیماران خاص تا ۲ ماه آینده، پوشش خدمات ناباروری و امضای توافقنامه جدید با وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،سیدتقی نوربخش در رابطه با پوشش بیمه دانش‌آموزان استثنایی گفت:‌ سازمان تأمین اجتماعی قانون مشخص خود را دارد و اینکه بیمه شدن این دانش‌آموزان در اولویت بیمه ما قرار گیرد طبق قانون ما نیست.

وی در پاسخ به اینکه گفته شده 11 درصد دانش‌آموزان بیمه نیستند، گفت:‌ قانون بیمه تأمین اجتماعی مشخص است یا بیمه اجباری است که تابع قانون کار بوده 20 درصد را کارفرما، 3 درصد را دولت و 7 درصد را بیمه‌شده می‌دهد یا بیمه شده مشاغل آزاد است.

وی در پاسخ به اینکه نباید این دانش‌آموزان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند گفت:‌ این قانون را نداریم و به نظر می‌رسد این دانش‌آموزان اگر می‌خواهند بیمه شوند در طرح بیمه سلامت باید بیمه شوند. چرا که این بیمه به صورت رایگان 10 میلیون دفترچه صادر کرده است.

داروی ایرانی بدون عارضه است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: نسخه الکترونیک بیماران خاص که هم اکنون در استان یزد پایلوت شده،‌تا 2 ماه دیگر در کل کشور فراگیر می‌شود.

وی در مورد پوشش بیمه بیماران خاص نیز گفت: طبق قانون بیمه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، اگر دارویی در ایران موجود نباشد، بیمه پول خارجی آن را می‌پردازد اما اگر در ایران نوع خارجی آن وجود داشته باشد، مجاز به پوشش آن نیستیم.

نوربخش در مورد نیاز برخی بیماران به داروهای خارجی گفت:‌ دارو را وزارت بهداشت تعیین می‌کند و اثرگذاری آن را مشخص می‌کند اگر نیاز درمانی را پاسخگو نباشد، اجازه واردات داده می‌شود. اما اگر دارویی در ایران عارضه داشته باشد، اصلاً تولید نمی‌شود. بنابر این داروی مصرفی تولید داخل بدون عارضه و مشکل است.

پوشش خدمات ناباروری

وی در مورد پوشش درمان‌های ناباروری نیز گفت: با اینکه در تعهد سازمان‌های بیمه‌گر نیست اما به دلیل سیاست‌های جمعیتی بخشی از خدمات را مانند لاپاراسکوپی،‌سونوگرافی و برخی داروها را تحت پوشش قرار داده‌ایم و این الزام وجود دارد بخشی از قانون بیمه در این زمینه اصلاح شده و سایر خدمات هم پوشش بهتری بدهند.

توافقنامه جدید با وزارت بهداشت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: لیست جدید دارویی که در فهرست بیمه قرار گیرد،‌ فعلاً وجود ندارد فقط توافقنامه‌ای قرار است با وزارت بهداشت منعقد شود تا طبق آن پوشش بیمه‌ای برای برخی خدمات دارویی و درمانی افزایش یابد این توافقنامه در حال بررسی است و امیدواریم به زودی امضا شود.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای نسخه الکترونیکی بیماران خاص تا ۲ ماه آینده/بیمه دانش‌آموزان طبق قانون ما نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات