راهکار معاون رئیس جمهوری برای افزایش درآمدهای مالیاتی /عده‌ای فرار مالیاتی را هنر می دانند

راهکار معاون رئیس جمهوری برای افزایش درآمدهای مالیاتی /عده‌ای فرار مالیاتی را هنر می دانند اقتصاد > اقتصاد کلان - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جمع مدیران نظام مالیاتی از تلاش مدیران و کارکنان نظام مالیاتی را تقدیر بعمل آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر محمد باقر نوبخت، با حضور در اجلاس سراسري مديران مالياتي کشور، ضمن تاکيد بر بند مصرح 17 سياست هاي اقتصاد مقاومتي گفت: با توجه به اين بند، سهم ماليات ها در درآمدهاي دولت بايد افزايش پيدا کند و امسال شاهد اقدام و عمل در عرصه سياست اقتصاد مقاومتي خواهيم بود.

وي رشد وصول ماليات در دو ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل را افتخارآفرين دانست و ضمن تقدير از مديران و کارکنان خدوم اين سازمان گفت: تامين هزينه هاي کشور به تلاش شما بستگي دارد و دولت نيز بايد ابزارها، امکانات و منابع مورد نياز را در اختيار سازمان قرار خواهد داد تا بتواند نسبت 10 درصدي ماليات به توليد ناخالص داخلي پيش بيني شده در قانون برنامه ششم را محقق سازد.

دکتر نوبخت با بيان اينکه اقتصاد کشور در حال خروج از رکود است، عنوان کرد: با توجه به شرايط رونق اقتصاد، بايد به سمتي برويم که سهم ماليات ها از بودجه افزايش يابد البته نه از محل افزايش نرخ ها و فشار بيشتر بر موديان موجود،بلکه با شناسايي آن بخش از اقتصاد که هم اکنون از ماليات مستثني يا معاف است و يا ما از آن مغفول مانده ايم.

سخنگوي دولت اظهار داشت: کار در دستگاه مالياتي، کار سختي است از آن جهت که هم شما بايد قاطعانه ماليات اخذ کنيد و هم عادلانه و همين امر، باعث مي شود کار شما سخت باشد و همچنين بايستي مراقبت نماييد محبوبيت و اعتبار سازمان به واسطه ماليات ستاني خدشه دار نشود.

وي با اشاره به اينکه عده اي در کشور فرار مالياتي را يک هنر مي دانند، گفت: متاسفانه درکشور فرهنگ ماليات گريزي وجود دارد و هنر شما اين است که با رعايت عدالت، قاطعانه ماليات را وصول کنيد.

وي در خاتمه، ضمن تقدير و تشکر از تلاش مديران و کارکنان سازمان امور مالياتي کشور، خواستار تلاش همه جانبه و کار جهادي همکاران اين دستگاه به منظور اجرايي کردن سياست هاي اقتصاد مقاومتي شد.

 

 

22339

کلید واژه ها: محمدباقر نوبخت - مالیات - مالیات بر ارزش افزوده -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهکار معاون رئیس جمهوری برای افزایش درآمدهای مالیاتی /عده‌ای فرار مالیاتی را هنر می دانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات