هیمالیانوردان ایرانی در کاتماندو

هیمالیانوردان ایرانی در کاتماندوبه گزارش خبر نگار گروه ورزشی با شگاه خبر نگاران ؛تیم اعزامی به هیمالیای نپال در حال حاضر در کاتماندو پایتخت نپال استقرار دارندتا بعد از استراحتی کوتاه راهی میهن مان شوند.

از 9 کوهنورد کشورمان که عازم شرق آسیا رفتند 3 نفر به نامهای عظیم قیچی ساز ،محمد محمدی وعلیرضا بهپور موفق شدند به اورست بلندترین قله ی دنیا با ارتفاع 8848 متر صعود کنند وتلاش دیگر هیمالیا نوردان ایرانی برای فتح لوتسه به نتیجه نرسید وقیچی ساز وهمنوردان وی تا کمپ 4 این کوه رفته بودند به دلایلی از ادامه ی صعودانصراف دادند.

فوت شرپای نپالی وعدم همکاری دیگر باربرها برای فعالیت روی لوتسه، تعطیلی فعالیتهای شرکتهای بزرگ منطقه، خطرناک شدن مسی،رآیس فال در یخچال خوم بو، بارش برف ووزش بادتند و پایان فعالیت سازمان اس پی سی سی از عواملی بود که کوهنوردان کشورمان ترجیح دادند لوتسه را در زمان دیگری فتح کنند.

مسابقات یخ نوردی مصنوعی کشور در مازندران
سومین دوره رقابتهای درای تولینگ قهرمانی ایران بخش آقایان وبانوان روز جمعه 7 خرداد در مجموعه ورزشی وفرهنگی پلور برگزار شد ونفرات برتر آن مشخص شدند.

در قسمت آقایان:محمد رضا صفدریان از اصفهان، مسعود زینالی وپویا شاهرخی از تهران مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در حوزه ی بانوان :زینب کبری موسوی ،زهره عبدالله خانی از وآلاله قاسمی هرسه از تهران عنوانهای نخست تا سوم را کسب کردند.
 
انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیمالیانوردان ایرانی در کاتماندو» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات