ظهور پدیده کیهانی منحصر به فرد در هنگام ظهر شرعی امروز در مکه

به گزارش «شیعه نیوز»، «ملهم هندی» محقق ستاره شناس سعودی در گروه نجوم و علوم فضا در دانشگاه ملک عبدالزیز این کشور گفت: هنگام ظهر شرعی (اذان ظهر) یعنی راس ساعت ۱۲: ۱۸ ، خورشید درست در سمت الرأُس مکه قرار می گیرد و خورشید دقیقا به طور عمودی به کعبه می تابد در نتیجه شاخص در مکه سایه نخواهد داشت و لذا در هرمکانی که قرار داشته باشید خلاف سایه شما، سمت صحیح قبله را نشان می دهد.
هندی بیان کرد: عمودی تابیدن خورشید بر کعبه پدیده ای است که دو بار در سال در جریان حرکت خورشید بین تابستان و زمستان رخ می دهد و امسال این پدیده درهفتم خرداد و ۲۴ تیر رخ می دهد که اولین آن برابر با ظهر امروز جمعه است.
به گفته این پژوهشگر سعودی، این پدیده کیهانی این امکان را به مردم روی زمین که می توانند خورشید را در این لحظه ببینند این امکان را می دهد که با ساده ترین روش ها حهت دقیق قبله را مشخص کنند؛به این طریق که با ایستادن انسان روبروی خورشید در چنین لحظه ای صد درصد رو به قبله ایستاده است یعنی در هرمکانی که قرار داشته باشد، خلاف سایه او، سمت صحیح قبله را نشان می دهد.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظهور پدیده کیهانی منحصر به فرد در هنگام ظهر شرعی امروز در مکه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات