رضایی: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری موفقیت دیگری در کارنامه مردم سالاری در ایران است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن رضایی روز شنبه در یک نشست خبری، شروع فعالیت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را به ملت ایران تبریک گفت و افزود: تشکیل این دو مجلس با استانداردهای خوب انتخاباتی از نظر اجرا و مشارکت مردمی یک برگ موفقیت دیگری در کارنامه مردم سالاری در ایران است.
وی ادامه داد: هم گروه های سیاسی فعالانه شرکت کردند و هم مردم با مشارکت بسیار بالایی نمایندگان خود را انتخاب کردند و دستگاه های اجرایی نیز از دولت گرفته تا شورای نگهبان و رسانه های حاکمیتی مانند صدا و سیما، روزنامه ها و سایت ها قابلیت خوبی را در انتخابات در سال گذشته از خود نشان دادند.
رضایی ادامه داد: در منظر افکار عمومی جهان هم کشور ما در این منطقه امروز پیشگامی مردم سالاری را همراه با خود دارد و این در حالی است که بسیاری از کشورهای منطقه از حکومت های استبدادی و دیکتاتوری و بدون مشارکت مردم و حق انتخاب آنها برخوردار اند.
وی افزود: جای تاسف است که نظام های مدعی دمکراسی مانند اروپا و آمریکا از همین حکومت های استبدادی حمایت کرده و در مقابل حکومتی که مردم سالاری را درون خودش دارد به مخالفت و کارشکنی می پردازد.

** آن چیزی که برای ما مهم است مساله برجام مشروط مصوب رهبر انقلاب است/ کسانی که می خواهند برجام را نقد کنند حواسشان باشد که چه چیزی را نقد می کنند

خبرنگاری سئوال کرد: با توجه به این که هنوز برخی معتقدند نقش بازدارندگی برجام از قبیل این که از حمله نظامی به کشور جلوگیری کرده است و با توجه به صحبتی که رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع ) کردند، نظر شما در این ارتباط چیست؟
رضایی پاسخ داد:‌ ما در بحث برجام و پسا برجام باید تفکیک قائل شویم. برجام یک مساله و پسا برجام مساله دیگری است؛ در برجام هم ما سه نوع برجام داریم.
وی افزود: برجام مصوب شورای امنیت ملی، برجام مصوب مجلس و برجام مصوب رهبر معظم انقلاب که برجام مشروط می گوییم بنابراین برجام مشروط مصوب رهبر معظم انقلاب یک سند حقوقی است که از طرف ایران صادر شده و مورد قبول ایران هم است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: خیلی ها در کشور این برجام ها را با هم قاطی می کنند؛ آن چیزی که برای ما مهم است مساله برجام مشروط مصوب رهبر انقلاب است. حتی ایشان در صحبت های اخیرشان فرمودند اگر از موضع اقتدار نبود نمی توانستیم امتیاز بگیریم.
وی افزود: کسانی که می خواهند برجام را نقد کنند حواسشان باشد چه چه چیزی را نقد می کنند. آیا نقد برجام شورای امنیت ملی است، آیا نقد برجام مجلس شورای اسلامی است و یا برجامی که مورد تایید رهبر معظم انقلاب است.

**آمریکایی ها حداکثر به 10درصد تعهداتشان در برجام عمل کردند
رضایی گفت: نکته دیگر پسابرجام است؛ ما در پسا برجام به همه تعهدماتمان عمل کردیم اما آمریکایی ها حداکثر به 10درصد از صد درصد تعهداتشان عمل کردند. ( برای عمل به) مابقی تعهداتشان، دستگاه دیپلماسی، جناب رئیس جمهور، وزرای کشور و مسئولین به صورت جدی فشارهایشان را ادامه دهند. غرب دارد با ظاهرسازی تشریفاتی سعی می کند از فشارهای جمهوری اسلامی ایران فرار کند؛ به عنوان نمونه آقای کری هفته گذشته به وزرای خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان گفت ما از همه بانک ها می خواهیم که مانع تبادلات ارزی ایران نشوند.
وی تاکید کرد: این یک تعارف است؛ این تعارف زمانی عملی می شود که وزیر خزانه داری آمریکا بخشنامه ای به بانک های اروپایی دهد و بگوید شما محدودیتی برای کار با ایران ندارید بنابراین آن اعلامیه آقایان اعلامیه است که در کشور به آن سخنرانی می گوییم. البته نمی خواهیم بگوییم که هیچ اثری ندارد اما مشکل ما را حل نمی کند.
ادامه دارد...

سیام** 1058**6084 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رضایی: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری موفقیت دیگری در کارنامه مردم سالاری در ایران است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات