رییس جدید کانون وکلای کردستان معرفی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم معارفه رییس جدید کانون وکلای استان کردستان روز شنبه در محل این کانون و با حضور مسوولان دستگاه قضا و جمعی از وکلای استان در سنندج برگزار شد.
امید رشیدی رییس جدید کانون وکلای استان کردستان در این مراسم به تشریح برنامه های آتی این کانون و دغدغه ها و موانع پیش روی فعالیت تخصصی وکلای استان پرداخت.
وی افزود: امیدواریم با تشریک مساعی بین وکلا و مجموعه دادگستری استان شاهد ارتقای شان و احترام وکلای استان و رفع بخشی از دغدغه ها و مشکلات آن ها باشیم.
رشیدی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، وکلا حق استخدام در هیچ کدام از دستگاه های دولتی را ندارند و در ردیف بودجه کشوری هم اعتباری برای آن ها در نظر گرفته نشده است.
او افزود: متاسفانه با وجود نبود اعتبارات دولتی برای وکلا باید هر وکیل دارای یک دفتر مستقل و نیروهای بیمه شده باشد و هر ساله نیز پنج میلیون ریال برای هزینه تمبر پروانه وکالت پرداخت کند و به صورت میانگین نیز بیش 100تا 150 میلیون ریال مالیات به خزانه بپردازد.
رییس کانون وکلای استان کردستان اظهار داشت: وضع مالیات های سنگین و تحمیل هزینه های متعدد بر وکلا موجب شده است که سالانه تعدادی از وکلای جوان از این شغل تودیع شده و با حقوق بسیار پایین جذب ادارات و سازمان ها شوند و این حرفه را کنار بگذارند.
رشیدی افزود: در کنار این مشکلات اعتباری شاهد یک مبحث دیگر در خصوص وکلا هستیم که محدود به استان کردستان نیست و در سطح کشوری هم نمود دارد و این مبحث نیز رعایت نکردن شان و احترام وکلا در مراکز قضایی است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه سال 1370 مجمع تشخیص مصلحت نظام باید شان و احترام وکلا حفظ شود.
رییس کانون وکلای استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه های این کانون برای سال جاری اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح همکاری با دادگستری و تمامی ادارات استان در قالب هم اندیشی های ماهانه و فصلی، سوق دادن وکلای جوان برای اجرای طرح وکیل خانواده در استان و تجلیل از وکلای شاخص از جمله این برنامه هاست.
رشیدی همچنین به ظرفیت های علمی و پژوهشی این کانون اشاره کرد و گفت: کتابخانه کانون وکلای استان گنجینه ای حقوقی در استان به شمار می آید و بیش از 20 نفر از اعضای این کانون نیز به عنوان اعضای علمی در مراکز دانشگاهی استان مشغول به فعالیت هستند لذا با تکیه بر این ظرفیت ها می توانیم در ارتقای سطح آگاهی مردم تلاش کنیم.
وی افزود: آمادگی داریم در حاشیه شهرها و با محوریت مساجد ، پوشش های معاضدتی را ایجاد کنیم و در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم با قوانین و مقررات حقوقی تلاش کنیم.
رشیدی خاطرنشان کرد: در حوزه اخلاق حرفه ای و رعایت شان و احترام وکلا نیز سعی می کنیم نظارت را بر دادسرای انتظامی وکلا تقویت کنیم و در این مسیر نیز با تعامل با دستگاه قضا برای ارتقای شان وکلا تلاش خواهیم کرد.
سید جمال الدین حسامی مدیر سابق کانون وکلای استان نیز در این مراسم به دغدغه های حل نشده وکلای استان اشاره کرد و افزود: دادگستری استان و مدیرکل این نهاد همواره حامی کانون وکلا بوده است و امیدواریم با استفاده از ابزار مدنی برای رفع این دغدغه وکلای استان که یک موضوع کشوری است اقدام کند.
7351/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس جدید کانون وکلای کردستان معرفی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات