خراسان رضوی پیشرو دردیجیتالی شدن تصاویر پزشکی

خراسان رضوی پیشرو دردیجیتالی شدن تصاویر پزشکیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازمشهد، دکتر حمید داستانی افزود: تمام مراکز درمانی و بیمارستان های زیر پوشش تامین اجتماعی خراسان رضوی تا پایان امسال به سیستم دیجیتالی تصاویر پزشکی مجهز خواهند شد.
وی اظهار داشت: پیاده سازی سیستم دیجیتالی شدن تصاویر پزشکی در بیمارستان فارابی مشهد زیر پوشش تامین اجتماعی استان برای نخستین بار در کشور به طور آزمایشی صورت گرفته است.
داستانی گفت: در این سیستم تمام تصاویر پزشکی شامل رادیولوژی، ام.آر.آی، سی.تی.اسکن و سونوگرافی که برای بیماران تجویز می شود از حالت آنالوگ خارج شده و اطلاعات مربوطه تحت شبکه در اختیار پزشکان قرار می گیرد.
وی دقت، تشخیص سریع و دقیق، بی نیازی از فیلم و ورود داروهای ظهور و ثبوت عکس از خارج کشور، کاهش هزینه های نیروی انسانی، کاهش اشعه وارده به بیمار، کاهش هزینه های نگهداری، عدم نیاز به تاریک خانه و فیلم و افزایش کارایی را از جمله مزایای این روش برشمرد.
مدیر انفورماتیک بیمارستان فارابی مشهد نیز گفت: پیاده سازی سیستم دیجیتالی تصاویر پزشکی در این بیمارستان از شهریور ماه پارسال آغاز شدو در اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید.
مهدی خسرویان افزود: پیاده سازی سیستم مزبور با هزینه سه میلیارد ریال برای تجهیز و زیرساخت های لازم انجام شده است.
وی اظهار کرد: در این سیستم، انتقال و ذخیره تصاویر پزشکی تبدیل به فرمت دیجیتال شده و از طریق شبکه در اختیار پزشکان قرار می گیرد.
وی گفت: با پیاده سازی این سیستم سالانه 10 میلیارد ریال در هزینه های مربوطه صرفه جویی شده و فرآیند ایجاد تصاویر پزشکی و تحویل آن به پزشک از 12 ساعت به 20 دقیقه کاهش می یابد.
خسرویان افزود: امکان دسترسی به تصاویر پزشکی از راه دور و مشورت با پزشکان خارج از کشور در این زمینه از دیگر مزایای این روش است.
انتهای پیام //


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خراسان رضوی پیشرو دردیجیتالی شدن تصاویر پزشکی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات