معاون وزیر: آموزش و پرورش به کمک فکری و معنوی خیرین نیاز دارد

به گزارش ایرنا مرضیه گرد روز شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان افزود: هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگ‌سازی برای جوانان و دیگران می باشد و این مراسم برای گرفتن انرژی ما هم بسیار لازم است تا به عنوان خدمتگزاران نظام احساس کنیم پشتوانه داریم که مردم با ما هستند.
وی گفت: در حوزه مشارکت‌های مردمی دو گروه مشارکت دارند، یک گروه کسانی هستند که مدرسه می سازند و مردمی هستند که مشارکت می کنند و با هزینه شخصی فرزندانشان را در مدارس ثبت نام می کنند که در این گروه سرمایه و سود بین مدرسه و موسس تقسیم می شود.
وی بیان کرد: ما چند درصد از مردم را داریم که توان پرداخت شهریه را داشته باشند، بنابراین بخش دیگری از حوزه مشارکت به کسانی که مدرسه یار و مدرسه ساز هستند برمی گردد.
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بخشی از کمک ها نیازمند جذب توانمندی های خیرین در مدرسه داری و مدرسه یاری است.
وی گفت: بنا به دستور وزیر آموزش و پرورش مصوبه ای برای اداره مدارسی که توسط خیرین و نیکوکاران ساخته می شود بنا به علاقه و توانایی شان در دستور کار قرار گرفته است تا از ظرفیت خیرین برای ادامه امر تعلیم و تربیت و مدیریت مدارس استفاده شود.
گرد افزود: از طرف وزیر آموزش و پرورش حامل پیام سلام و تشکر هستم و از طرف ایشان از تک تک شما خیرین عزیزان که پشتیبانی و سرمایه نظام جمهوری اسلامی هستید، قدردانی و تشکر می کنم.
معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این آیین گفت: حرکت و استقبال مردم در راستای ساخت و ساز فضای آموزشی ریشه در فرهنگ ملی این مردم و اعتقادات دینی آنها دارد و زمانی که این دو مقوله با هم تلفیق شود شرایط را برای این استقبال در کشور ایجاد می‌کنند.
سید باقر مسلمی افزود: بی جهت نیست که امروز دشمنان این سرزمین و ملت با پیشرفت‌‌های علمی ما مخالفت می‌کنند زیرا می‌دانند اگر ملت ما به سلاح علم مجهز و در علم خودکفا شود دیگر هیچ راهی برای نفود به این کشور و تاراج سرمایه‌های ملی آنها نخواهد داشت لذا امروز دست به ناجوانمردانه‌ترین کارها از جمله ترور دانشمندان هسته ای دست می‌زنند.
معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: معلم، دانش‌آموز و فضا و تجهیزات آموزشی سه راه برای به دست آوردن علم در کشور است و خوشبختانه در بخش اول و دوم هیچ مشکلی نداریم و فقط در زمینه فضا و تجهیزات آموزش کمبود داریم.
وی گفت: در تمام سال‌های قبل از انقلاب 55 هزار مدرسه در کشور وجود داشت که بعد از انقلاب با وجود جنگ و تحریم‌ها تا به امروز 107 هزار مدرسه در قالب پانصد و 26 هزار کلاس درس و با زیربنای 63 میلیون و 850 هزار مترمربع در سطح کشور ساخته شده که از این تعداد 105 هزار کلاس درس توسط خیرین و مشارکت آنها ساخته شده است.
وی تاکید کرد: اگر کمک خیرین نبود به جای 11 هزار مدرسه دو نوبته باید 30 هزار مدرسه دو نوبتی در کشور وجود داشته باشد.
مسلمی گفت: برای اینکه به استانداردهای واقعی در فضای آموزشی برسیم تا استعدادهای سرشار فرزندان این مرز و بوم شکوفا شود و در خدمت جامعه قرار گیرد نیاز داریم این راه توسط خیرین ادامه یابد.
هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مسئولان استان و خیرین مدرسه ساز در محل پردیس شهید باهنر فرهنگیان کرمان برگزار و از نمایندگان مجمع خیرین مدرسه ساز تجلیل شد.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر: آموزش و پرورش به کمک فکری و معنوی خیرین نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات