نخستین انجمن مؤسسات فرهنگی-هنری مد و لباس تاسیس شد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، مهمترین اهداف تأسیس این انجمن که در اساسنامه آن، حمایت از دغدغه های فرهنگی و حرفه ای حوزه مد و لباس، کمک به جریان سازی و تأثیرگذاری بیشتر مؤسسات در فعالیت های مرتبط به این حوزه در بخش دانش، فناوری، طراحی، تولید، فروش و عرضه و تجاری سازی، جهانی سازی، بسترسازی برای شکوفایی استعدادها و برانگیختن خلاقیت فعالان حوزه مد و لباس ایرانی-اسلامی در بخش های مختلف اعلام شده است.
افزایش توان دانشی و کمک به مشارکت و رقابت دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان در حوزه مد و لباس ایرانی-اسلامی، تعمیق دانش و بینش هنری و اجتماعی جامعه در حوزه مد و لباس، تقویت و تحکیم پیوندهای مؤسسات با یکدیگر و با بدنه دولت و حاکمیت به منظور هم افزایی توان هنری و اجرایی آنها از دیگر موارد ذکر شده است.
مهم ترین موضوعات فعالیت این انجمن نیز، دریافت و جمع آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویت ها و برنامه ریزی برای تأمین نیازهای فرهنگی وآموزشی، توسعه و گسترش فعالیت اعضا، تعامل با حوزه ها و مراکز فرهنگی و دینی، برقراری ارتباط با دانشگاه ها، برندها و مجموعه های فعال در داخل و خارج از کشور به منظور تعمیق روابط و گسترش حیطه فعالیت مؤسسات در سطوح ملی و بین المللی، حمایت و هدایت فعالیت های نوآورانه و اثربخش حوزه مد و لباس ایرانی اسلامی، برگزاری مسابقات، جشنواره-ها، نمایشگاه ها، کارگاه ها و دوره های آموزشی و سمینارهای علمی و کاربردی در حوزه مد و لباس و صنایع وابسته عنوان شد.
تدوین استراتژی های بازرگانی و فروش و تجاری سازی دستاوردهای مؤسسات مد و لباس، قبول مسئولیت و همکاری با وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای رسمی در انجام وظایف و تکالیفی که این دستگاه ها به انجمن محول می کنند و ارائه مشورت به آنها،همکاری در جهت تأسیس، تقویت و گسترش تعاونی-های مشترک، صندوق سرمایه گذاری و قرض الحسنه مرتبط با موضوع فعالیت انجمن با سرمایه اعضا و کمک بخش دولتی و غیردولتی از دیگر مسائل مطرح شده در این خصوص است.
بر اساس گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، در این جلسه پس از ذکر دلایل و ضرورت های تأسیس انجمن مذکور و اعلام شرح وظایف اعضای آن، هر یک از اعضا به بیان دیدگاه های خود در این رابطه پرداختند.
در پایان جلسه، برای انتخاب اعضای هیئت مدیره انجمن از بین 41 عضو آن رأی گیری، و در نتیجه مهدی محمودی به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن انتخاب شد؛ الناز حدیدی، مهدی معصومی سندانی، سمیه علی بخشی و هاله قره گزلو نیز به عنوان سایر اعضای هیئت مدیره انجمن موسسات مد و لباس کشور معرفی شدند؛ همچنین حامد حسین زادگان بازرس این انجمن شد.
فراهنگ**9362**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین انجمن مؤسسات فرهنگی-هنری مد و لباس تاسیس شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات