رشد 31 درصدی خریدتضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، براساس گزارش مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از دو میلیون و 116 هزار تن گندم کشاورزان خریداری شده است.
ارزش گندم خریداری شده بیش از 27 هزار و 110 میلیارد ریال ( دو هزار و 711 میلیارد تومان) است که تاکنون بیش از 19 هزار و 370 میلیارد ریال (یک هزار و 937 میلیارد تومان) آن به کشاورزان پرداخت شده است.
بنابراین گزارش، استان های خوزستان با یک میلیون و 293 هزارتن، فارس با 247 هزارتن و ایلام با 167 هزارتن بیشترین میزان گندم را از کشاورزان خریداری کرده اند.
به گزارش ایرنا، امسال تولید بیش از 13 میلیون تن گندم در 6 میلیون هکتار از اراضی آبی و دیم در 31 استان کشور پیش بینی شده است.
همچنین سال گذشته حدود 11میلیون و 500 هزار تن گندم در کشور تولید شد که هشت میلیون و 80 هزار تن آن با قیمت گندم معمولی(گندم نان) 11 هزار و 550 ریال و هر کیلوگرم گندم دروم با قیمت 11 هزار و 880 ریال با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید دو درصد توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده بود.
اقتصام**9186 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 31 درصدی خریدتضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات