صادرکنندگان فرایند استرداد وجه مالیات بر ارزش افزوده را طولانی می دانند

حمید ابدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس صادرکنندگان خواهان پرداخت ضمانتی غیر از مالیات بر ارزش افزوده هستند.
وی ادامه داد: صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی وقتی کالایشان را صادر می کنند مطابق قانون باید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند و سپس طبق 'ماده 34 قانون رفع موانع تولید' این مبلغ به آنها مسترد می شود.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: بر اساس دستورالعمل مرتبط با ماده 34، استرداد مالیات بر ارزش افزوده به صادرکنندگان کالای غیرنفتی تابع شرایطی است.
وی افزود: صادرکنندگان باید پس از اخذ برگه سبز کالای گمرکی، درخواست استرداد مالیات بر ارزش افزوده را در 'سامانه ایوت' به آدرس www.evat.ir ثبت کنند و اداره کل امور مالیاتی بر اساس این درخواست اسناد و مدارکی را که دستورالعملها به آنها تکلیف کرده اند ظرف پنج روز مطالبه می کند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: اگر این فرایند بلافاصله انجام شود ظرف یک ماه وجه مالیات به صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی بازگردانده می شود.
وی این فرایند را طولانی توصیف و بیان کرد: صادرکنندگان فرایند یک ماهه را طولانی می دانند و در خیلی از مواقع اسناد و مدارک را به موقع نمی توانند بدهند که به تبع آن روند کار طولانی تر می شود.
ابدی گفت: صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی در خراسان رضوی خواستار این هستند که به جای آنکه مالیات دهند و پولشان حداقل یک ماه بلوکه و سپس مسترد شود ضمانت دیگری بسپارند.
وی افزود: اداره کل امور مالیاتی معتقد است این درخواست عملی نیست زیرا تابع تکلیف قانونی می باشد.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: چون سازمان امور مالیاتی در تمام کشور به همین شکل عمل می کند استاندار خراسان رضوی دستور بررسی داد تا بلکه فرایندی دیگر برای این موضوع در تهران یا مشهد پیدا و مشکل رفع شود.
1922/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرکنندگان فرایند استرداد وجه مالیات بر ارزش افزوده را طولانی می دانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات