روباتها درد می‌کشند

به گزارش خبرگزاری مهر، محققین دانشگاه  Leibniz آلمان با بکارگیری بافت روباتیک عصبی که در واقع مدلی بر اساس پوست انسان است، دست روبات را مجهز به سیستم عصبی کردند تا در مواجهه با اجسام قادر به تشخیص مقدار درد وارد شده به خود باشد.

در این شیوه سیگنال های درد بر اساس داده های به دست آماده به سه بخش دردهای سبک، متوسط و شدید تقسیم می شوند. در مواجهه با درد خفیف، دست روبات متوجه می شود که با موقعیت آزار دهنده ای روبرو شده است و به آرامی دست خود را عقب می کشد تا خطر رفع شود.

زمانیکه ضربه ای با درد متوسط به دست روبات وارد می شود، عمل عقب کشیدن دست با سرعت بیشتری انجام می گیرد و نسبت به ضربه فاصله بیشتری لحاظ می کند.

در اثبات ضربه ای سخت که دارای درد شدید است، دست روبات در وضعیتی قرار می گیرد که بتواند از آسیب رسیدن بیشتر به خود پیشگیری کند.

همچنین این تیم تحقیقاتی توانست سیستم مصنوعی عصبی دست روبات را در مقابل دما هم حساس کند به طوریکه زمانیکه دست روبات در مجاورت مایع داغ قرار می گیرد، خود را عقب می کشد.

البته مجهز شدن روبات ها به سیستم عصبی برای اولین بار نیست اما شیوه فعلی منجر می شود که روبات ها قادر به تجربه کلی از درد باشند.

به گفته محققین آلمانی با بکارگیری این روش، روبات ها می توانند در مقابل اجسام از خود محافظت کنند و عمر مفید آنها افزایش یابد.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روباتها درد می‌کشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات