خبر اوحدی از عدم توافق با سعودی‌ها در ۵ بند

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: در خصوص پنج بندتفاهم نامه پيشنهادی با سعودی ها به توافق نرسيديم از طرفی وزارت خارجه عربستان راهكاری برای حمايت كنسولی زائران پيشنهاد نداد و يكشنبه آخرين فرصت است. خبرگزاری مهر: سعید اوحدی كه در راس هیئت ایرانی برای برگزاری دور دوم مذاكرات حج امسال به عربستان سفر كرده بود، در خصوص آخرین وضعیت این مذاكرات گفت: متاسفانه به دلیل دخالت دیگر دستگاه های عربستان در تنظیم متن پیشنهادی تفاهم نامه، ما نتوانستیم روی پنج بند به توافق برسیم و مجددا با وزیر حج عربستان دو تماس طولانی داشتیم و ایشان وعده كردند كه پنج بندی كه مغایر با اصل عزت و كرامت زائران ایرانی است را بتوانند حذف كنند اما بر اساس اعلام وی این اقدام نیاز به هماهنگی با دیگر دستگاه های كشورش دارد.

وی در ادامه افزود: در خصوص موضوع خدمات كنسولی نیز متاسفانه هیچ راهكاری از سوی سعودی ها و وزارت امور خارجه آن كشور پیشنهاد نشد. از این رو هیئت ایرانی تهران بازگشت و روز یكشنبه آخرین فرصت برای سعودی ها تعیین شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت كشورمان در راس هیئتی شش نفره سه شنبه هفته گذشته برای برگزاری دور دوم مذاكرات حج تمتع امسال عازم جده شد.

حفظ كرامت، عزت و حرمت زائران ایرانی، تضمین برای تأمین امنیت حجاج، ارائه راهكار برای حمایت و پشتیبانی كنسولی زائران ایرانی اعزامی به حج، صدور ویزای حجاج ایرانی در داخل كشور، مهم ترین محورهای مورد تأكید هیئت ایرانی در مذاكرات حج بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبر اوحدی از عدم توافق با سعودی‌ها در ۵ بند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات