باند سرقتی که فقط «روز‌های زوج» سرقت می‌کردند! +تصاویر

دو دوست که در پوشش پلیس اقدام به سرقت می‌کردند، توسط ماموران آگاهی شناسایی و دستگیر شدند. باشگاه خبرنگاران جوان: بیستم اردبیهشت ماه امسال جوانی افاغنه با مراجعه به کلانتری 131 شهرری به مأمورین اعلام کرد که دو سرنشین یک دستگاه پژو 405 نقره ای به شماره انتظامی ایران 77 / *** هـ 11 تحت عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر اقدام به بازرسی بدنی و نهایتا سرقت مدارک شناسایی و وجوه نقد همراه وی کردند.

پرونده در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت تحت پوشش مأمور" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

باند سرقت

اظهارات شاکی پرونده:
شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "ساعت 10:30 روز دوشنبه مورخه 20/02/1395 از میدان اصلی شاه عبدالعظیم به مقصد ورامین ، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه 405 نقره ای رنگ دارای دو سرنشیشن و به شماره انتظامی ایران 77 / *** هـ 11 شدم . در بین مسیر متوجه شدم که آنها بهمراه خود بی سیم ، دستبند و شوکر دارند ! ؛ آنها خودشان را مأمورین مبارزه با موادمخدر معرفی کرده و به این بهانه شروع به بازرسی بدنی کرده و تمامی وجوه نقد و مدارک شناسایی ام را از من گرفتند ؛ پس از طی مسافتی کوتاه از من خواستند تا از ماشین پیاده بشوم اما پیش از تحویل دادن مدارک و پول هایم ، به سرعت از محل متواری شدند ؛ در آن لحظه تنها موفق به برداشتن شماره پلاک خودرو آنها شدم ".

دستگیری دایی و خواهرزاده:
با توجه به اطلاعات بدست آمده از خودرو پژو 405 نقره ای رنگ متعلق به سارقین ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی مالک خودرو بنام "ناصر . غ"  شدند ؛ با شناسایی تصویر ناصر توسط شاکی پرونده ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

باند سرقت

سوم خرداد ماه امسال کارآگاهان به محل سکونت "ناصر. غ" در محدوده میدان تسلیحات مراجعه کرده و در بررسی میدانی موفق به شناسایی خودرو پژو 405 نقره ای پارک شده در یکی از کوچه های فرعی شدند ؛ سرانجام در ساعت 09:00 ، سوم خرداد ماه ، در حالیکه "ناصر" بهمراه جوانی حدودا 25 ساله قصد سوار شدن به پژو 405 را داشت ، کارآگاهان هر دو نفر آنها را دستگیر و در بازرسی از این دو موفق به کشف و توقیف یک رشته دستبند و یک عدد شوکر شدند ".

با انتقال دو متهم به پایگاه نهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با شاکی پرونده ، هر دو نفر صراحتا به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور از کارگران افاغنه اعتراف کردند.

در ادامه تحقیقات و بررسی مشخصات هر دو متهم بنام های "ناصر. غ" (متولد 1366) و "امین . پ" (متولد 1370) و بنا بر اظهارات آنها مشخص شد که آنها دارای نسبت فامیلی با یکدیگر بوده و دایی و خواهرزاده یکدیگر هستند.

دهها فقره سرقت در پوشش مأمور:
هر دو متهم در اظهاراتشان صراحتا به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور از کارگران افاغنه ، در مناطق مختلف شهرری و همچنین شهر تهران بویژه در مناطق مشیریه ، رسالت ، امام حسین، مسعودیه و ... اعتراف کردند ؛ متهمین در خصوص شیوه و شگرد سرقت های خود عنوان کردند: "بیشتر اوقات با مراجعه به محل تجمع کارگران در میادین اصلی ، ابتدا یک نفر را به عنوان کارگر سوار ماشین کرده با معرفی خود بعنوان مأمور موضوعات مختلف عمدتا متبط با اتباع افاغنه از جمله ورود غیرقانونی به کشور و یا توزیع موادمخدر را مطرح و به این بهانه شروع به بازرسی و بررسی اسناد و مدارک شناسایی افراد می کردیم ؛ در پایان و پس از گرفتن وجوه نقد و مدارک شناسایی ، افراد را از ماشین پیاده و در یک لحظه از محل متواری می شدیم ؛ گاهی اوقات نیز کارگران افاغنه را بعنوان مسافر سوار می کردیم و به همان شیوه از آنها سرقت و از محل متواری می شدیم ".

فقط روزهای زوج سرقت می کردیم :
با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و بررسی زمان های سرقت مشخص شد که تمامی سرقت های آنها در روزهای شنبه ، دوشنبه یا چهارشنبه انجام شده است ؛ در پیگیری نحوه انتخاب زمان سرقت ، متهمین در اظهارات خود عنوان داشتند : " پلاک خودرو ما زوج بود و به همین علت ما تنها روزهای زوج اقدام به سرقت می کردیم تا توسط پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف یا جریمه نشویم !!! ".

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: " با اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور و شناسایی متهمین توسط تعدادی از شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم جهت شناسایی توسط شکات و مالباختگان ، از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه نمایند ".

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باند سرقتی که فقط «روز‌های زوج» سرقت می‌کردند! +تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات