تاکید معاون وزیر ورزش بر ضرورت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در ورزش

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید عبدالحمید احمدی روز شنبه در آیین گشایش پنجمین کنگره ملی مدیریت ورزشی در دانشگاه رازی کرمانشاه، اقتصاد در ورزش را موضوع بسیار مهمی دانست و عنوان کرد: باید برای موضوع اقتصاد مقاومتی در ورزش گفتمان سازی کنیم و از شعارزدگی دور شویم.
وی با بیان اینکه وابستگی به دولت آسیب بزرگی برای ورزش ایران است، افزود: ورزش ایران به صورت کامل به دولت وابسته است و بدون این پشتوانه راه به جایی نخواهد برد.
معاون وزیر ورزش و جوانان از حمایت های دولتی به عنوان یک آسیب یاد کرد و افزود: بحث درآمدزایی و سودآوری در باشگاه های ورزشی یک مبحث مهم در ورزش حرفه ای جهان امروز است با این حال ما هنوز در ایران نتوانسته ایم یک باشگاه ورزشی را مطابق با استانداردهای مدیریت ورزش در سطح جهانی اداره کنیم.
احمدی، حق پخش تلویزیونی را یکی از اصلی ترین چالش های ورزش در کشور دانست و گفت: وزارت ورزش و جوانان مصرانه پیگیر موضوع حق پخش تلویزیونی است اما تا کنون این موضوع به نتیجه نرسیده است.
معاون وزیر ورزش تصریح کرد: در تمام دنیا مهمترین بخش درآمدزای حوزه ورزش از حق پخش های تلویزیونی است و ما تا راه همواری برای این موضوع نیندیشیم انتظار توسعه اقتصاد ورزش قدری دور از انتظار است.
احمدی تاکید کرد: برای عبور از این گردنه(حق پخش تلویزیونی) باید فکری عاجل صورت گیرد، چراکه این موضوع منبع اصلی درآمدزایی در ورزش حرفه ای است که اگر این مسئله همچنان بخواهد در هاله ای از ابهام بماند و حل نشود، ادعای ورزش حرفه ای داشتن ما در حد همان ادعا باقی می‌ماند.
کنگره علمی مدیریت ورزش با محوریت توسعه اقتصاد ورزش به همت مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه رازی کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه رازی کرمانشاه در حال برگزاری است.
اقتصاد مقاومتی در ورزش، بازاریابی در فعالیت‌های ورزشی، خصوصی‌سازی در ورزش، بنگاه‌های اقتصادی و فعالیت‌های ورزشی، صنعت ورزش، کارآفرینی در ورزش، گردشگری ورزشی، حامیان مالی و فعالیت‌های ورزشی و رسانه‌ها و اقتصاد ورزش از جمله محورهای اصلی این کنگره 2 روزه است.
7445/6539/1772

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید معاون وزیر ورزش بر ضرورت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در ورزش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات