گودرزی: در بخش ورزش بانوان هنوز در ابتدای راه هستیم

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: در بخش ورزش بانوان هنوز در ابتدای راه هستیم و یکی از مشکلات این قشر فکر و فرهنگ شان است و مسایلی که خودشان درگیر هستند تا نهادهای دیگر.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر ورزش و جوانان در نشست نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها و هیئت‌های استانی اظهار داشت: در شرایطی که بانوان با وجود محدودیت‌ها فعالیت می‌کنند و در شرایطی که در برخی موارد عده‌ای علاقه‌مند به حضور ورزشکاران زن نباشند، خوشبختانه شاهد تغییر نگاه و رویکرد و فعالیت های ارزنده‌ای هستیم.

محمود گودرزی افزود: در بخش ورزش بانوان هنوز در ابتدای راه هستیم و یکی از مشکلات این قشر فکر و فرهنگ‌شان است و مسایلی که خودشان درگیر هستد تا نهادهای دیگر.

وی اظهار داشت: بارها تذکر داده‌ایم که بانوان هم مثل آقایان از حق برابری برخوردار هستند اما در مواردی که مناقشاتی اتفاق می‌افتاد خانم‌ها کمتر وارد شده و مناقشات به نفع آقایان تمام می‌شود. خانم‌ها خودشان را محصور کرده و وضعیت‌شان آنگونه نیست که از محدوه‌ای فراتر بروند. در این خصوص بخشنامه یا آیین‌نامه‌ای هم کارگشا نیست.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در برخی موارد بانوان متقاضی هستند تا از آقایان جدا شوند. من از صحت این امر اطلاعی ندارم اما از خانم شهریان خواسته‌ام تا بررسی کند تا می‌خواهند مثل سابق جدا شوند و یا همین رویه را ادامه دهند.

وی گفت: شرایط کنونی ورزش بانوان بهینه است نه مطلوب. شرایط بانوان نسبت به گذشته بهتر شده اما باید کمک شود تا در سطوح بالاتر فعالیت کنند.

گودرزی اضافه کرد: ما جزو نوادر وزراتخانه و نهادهای هستیم که معاون بانوان داریم و نباید فارغ از نگاه جنسیتی باشد. بانوان باید به دور از تنش و با رعایت جنبه‌های که کمتر به بهانه جویان فرصت دهند فعالیت کنند. بانوان باید حقشان را مطالبه کنند و از حق‌شان دفاع کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گودرزی: در بخش ورزش بانوان هنوز در ابتدای راه هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات