پرونده واردات خودرو با ارز دارو در کمیسیون اصل 90 باز است

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس نهم، از جدیت مجلس دهم در پیگیری موضوع واردات خودرو با ارز دارو خبر داد و گفت: این نوع واردات تخلف آشکار است.

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خانه ملت،با اشاره به برخی اخبار مبنی بر واردات خودرو با ارز دارو، گفت: هر نوع وارداتی با ارز اختصاصی دارو خلاف قانون بوده و قابل پیگیری است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس دهم،با بیان اینکه هر نوع وارداتی با ارز دارو خلاف قانون و آیین نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است،تصریح کرد: اختصاص ارز برای هر موضوعی باید در محل خود به مصرف برسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه مصرف ارز دارو درمحل دیگری به معضلات بسیاری منجر می شود،افزود:نیاز کشور ما به دارو بیش از خودرو بوده از این رو دولت باید به این موضوع رسیدگی کند.

پورمختار ادامه داد: اولویت واردات دارو خیلی بیشتر از واردات خودرو بوده از این رو اختصاص ارز آن به خودرو خلاف قانون است.

رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس نهم، یادآور شد: مجلس دهم به جد پیگیر تخلف و سواستفاده برخی افراد و دستگاه ها در استفاده از ارز دارو در واردات خودرو است.

پرونده واردات خودرو با ارز دارو در کمیسیون اصل 90 مجلس مفتوح است

نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: پرونده واردات خودرو با ارز دارو در کمیسیون اصل 90 مجلس مفتوح است.

کوروش مرشد سلوک در پاسخ به اینکه رسیدگی به پرونده واردات خودرو با ارز دارو در چه مرحله‌ای است؟ اظهار کرد: پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده که البته ابهاماتی در آن بود.ما اطلاع دقیق و جزئی از پرونده نداریم اما به دلیل آنکه مسیر پیگیری این پرونده مطبوعاتی شده است در جریان مسیر پیگیری آن هستیم و می‌دانیم این پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس مفتوح است.
وی در پاسخ به اینکه آیا سازمان‌های نظارتی در رابطه با این پرونده از انجمن واردکنندگان خودرو توضیح خواسته‌اند؟ گفت: نه. دراین موضوع محوریت با بانک مرکزی است و آنها باید در این رابطه توضیح دهند. این موضوع ارتباطی به انجمن واردکنندگان خودرو ندارد.

نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به اینکه به هر حال برخی شرکت‌های واردکننده خودرو اقدام به واردات با ارز دارو کرده‌اند و شرکتهای واردکننده خودرو نیز عضو انجمن واردکنندگان خودرو هستند، خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز برای ما محرز نشده است و من نمی‌توانم به صراحت بگویم. ما بی اطلاعیم و نمی‌دانیم کدام شرکت با ارز دارو، خودرو وارد کرده است.
گفتنی است؛سال 91 "مرضیه وحید دستجردی"،وزیروقت بهداشت و درمان،درگفت‌وگویی از سوءاستفاده صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو پرده برداشت.
در آن زمان اگرچه وزیر وقت بهداشت و درمان از واردات خودرو با استفاده از ارز دارو آن هم در شرایطی که برای واردات برخی داروها مشکل تامین ارز وجود داشت به شدت انتقاد کرد، اما اعلام نکرد چه افراد و شرکت‌هایی اقدام به واردات خودرو با ارز دارو کرده‌اند.

سال گذشته اعلام شد که پرونده‌ای در رابطه با تخلف صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو، در قوه قضائیه تشکیل و کیفرخواست متهمان این پرونده نیز در دادسرای قضایی کارکنان دولت صادر شده است.با این حال از آن زمان تاکنون اطلاع‌رسانی رسمی درباره برگزاری دادگاه این متهمان و احکام احتمالی صادره برای آنها صورت نگرفته است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرونده واردات خودرو با ارز دارو در کمیسیون اصل 90 باز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات