وام های قرض الحسنه نیاز امروز صنعت مبلمان

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس با بیان اینکه واردات بی رویه صنعت مبلمان را وارد مشکلات بی شماری کرده است،گفت:وام های قرض الحسنه و کم بهره نیاز صنعت مبلمان کشور است.

امیرخجسته درگفت وگو با خانه ملت درباره وضعیت صنعت مبلمان درکشور،گفت:متاسفانه  واردات بی رویه  صنعت  مبلمان کشور را با کاهش مشتری  روبرو کرده است؛ازهمین  رو باید وام های  قرض الحسنه برای  سرپاشدن صنعت مبلمان با یک برنامه ریزی اقتصادی برای افزایش و حمایت از تولیدکننده درنظر گرفته شود.

ادارات همدان ملزومات اداری خود را از تولیدکنندگان بومی خریداری کنند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه  بروکراسی اداری از موانع برای صادرات مبل است،تصریح کرد:  با توجه به ظرفیت داخلی  صنعت مبلمان در کشورمان ما می توانیم در بازارهای بین المللی نقشی منحصر به فرد ایفا کنیم،بنابراین ما باید ابزارهای صادراتی را  برای تولیدکنندگان مبل داخلی فعال کنیم  تا مبل کاران ایرانی در زمانی که بازارداخلی وضعیت مناسبی ندارد  تولیدات خود را به  ریل صادرات بفرستند. وی ادامه داد: متاسفانه در زمینه واردات سختگیری نداریم ،اما برای صادرات بروکراسی های اداری سرمایه گذار  را تحت فشار قرارمی دهد و ازهمین رو ،کلید اولیه صادرات بهینه  در حذف  بروکراسی اداری نهفته  است.

رییس کمیسیون  شوراها و امور  داخلی مجلس نهم ،یادآورشد:برای سرپاکردن صنعت مبل  ایران  درگام نخست  باید تسهیلات کم بهره  به واحدهای تولیدی تزریق و سپس با  یک برنامه ریزی منسجم  از واردات  بی رویه جلوگیری شود و این درحالی است که مراحل صادرات  از قبیل خروج کالا ازکشور  باید تسهیل شود تا تولیدکننده  بتواند محصولات  خود را با یک  برنامه  ریزی  مدون  روانه  بازار  های بین  المللی کند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که صنعت مبلمان در استان همدان با وجود ظرفیت‌های موجود و کیفیت بالا نتوانسته جایگاه خود را در این صنعت پیدا کند.

یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود که آفت جان تولید کنندگان مبلمان در استان شده برگزاری نمایشگاه‌های متعدد مبلمان است.وی افزود:بیشترین شرکت کنندگان درنمایشگاه‌های مبلمان استان همدان از استان‌های دیگر هستند که علی‌رغم ممنوع بودن تک‌فروشی در نمایشگاه‌ها تولیدات خود را که صرفاً باید برای نمایش و معرفی در نمایشگاه عرضه شود به‌صورت تک‌فروشی به بازدید کنندگان می‌فروشند.

وی تأکید کرد:روال تک‌فروشی در نمایشگاه‌های متعدد مبلمان سبب شده پول و ارزش افزوده این صنعت به خارج استان انتقال داده شود و تولیدکنندگان استان را دچار ضرر و زیان کند.وی با اشاره به هزینه‌بر بودن تأمین مواد اولیه مرغوب تصریح کرد: مواد اولیه مرغوب هزینه بالایی دارد و سبب می‌شود محصول تولید شده هم با قیمت بالایی برای فروش عرضه شود.

عبدالملکی افزود: متأسفانه در نمایشگاه‌ها تولیدات مبلمان با کیفیت پایین‌تر از واحدهای تولیدی استان عرضه می‌شود و چون محصول عرضه شده با محصول اصل متفاوت بوده هزینه فروش کمتری داشته و سبب ترغیب خریداران می‌شود در حالی که بعد از مدتی خود این خریدارها به افرادی شاکی از مبلمان به فروش رسیده در نمایشگاه‌های مبلمان تبدیل می‌شوند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان در استان همدان گفت: اگر ادارات مبلمان اداری و ملزومات خود را از واحدهای تولیدی استان همدان خریداری کنند این حرکت خود عاملی می‌شود برای حمایت از تولیدکنندگان این صنف که در حال حاضر کارگاه‌های تولیدی خود را تعطیل کرده‌اند.

کرمی‌نظر افزود: کیفیت اجناس ارائه شده به ادارات را اتحادیه می‌تواند تضمین کند و فروشگاه‌های مورد اعتماد را برای خرید معرفی نماید.وی تصریح کرد: به‌دنبال ایجاد دهکده مبل در ورودی شهر از سمت جاده کرمانشاه و در محل بازار مبل همدان بودیم که متأسفانه شهرداری مریانج همکاری لازم را نداشت و این طرح نیمه‌کاره رها شد.

وی بیان داشت: نمایشگاه‌های مبلمان هر متر از غرفه‌ها را با رقم 150 هزار تومان در اختیار واحدهای شرکت کننده می‌گذارد که این رقم برای تولیدکننده‌ای که متراژ دفتر فروش خود تقریباً 10برابر متراژی است که بخواهد غرفه در نمایشگاه بگیرد هزینه‌ای سنگین برای چند روز می‌باشد.

وی با اشاره به تخفیف 25درصدی نمایشگاه برای تولیدکنندگان استان تأکید کرد: تخفیف 25درصدی مبلغ ناچیزی است که چندان تفاوتی برای واحدهای تولیدی مبلمان استان نخواهد داشت و اگر واقعاً نمایشگاه همدان قصد دارد تولیدکنندگان همدان را جذب کند مبلغ اجاره غرفه‌ها را تا 50 درصد کاهش دهد و حامی معرفی صنعت مبل استان در نمایشگاه مبلمان باشد.

وی از شکایت‌های خریداران از محصولات عرضه شده در نمایشگاه مبلمان استان همدان سخن گفت و افزود: متأسفانه هرساله بعد از پایان نمایشگاه تعداد بالایی شکایات از جانب خریداران نمایشگاهی به اتحادیه ارائه می‌شود که نشأت گرفته از تفاوت‌های جنس فروخته شده با کالاهای نمایش داده شده در نمایشگاه‌های مبلمان است.

وی عنوان کرد: متأسفانه در حال حاضر نمایشگاه‌ها بلای جان واحدهای تولیدی مبلمان در استان همدان شده و سبب از رونق افتادن این بازار شده است. 

عدم‌استقبال واحدهای تولیدی مبلمان همدان برای حضور در نمایشگاه

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان گفت: با اینکه نمایشگاه‌های تخصصی مبلمان فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های صنعت مبل‌سازی و منبت استان محسوب می‌شود اما واحدهای تولیدی استان استقبال مناسبی برای حضور ندارند.

حسین الماسی اظهار داشت: نمایشگاه‌های تخصصی مبلمان در سراسر کشور با هدف ایجاد رقابت در تولید محصولات توسط تولیدکنندگان برگزار می‌شود و در همدان هم با همین هدف هرساله دوره‌ای چندروزه نمایشگاه تخصصی صنعت مبلمان و منبت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه‌ها می‌توانند فضای مناسبی را در اختیار واحدهای تولیدی به‌منظور فروش و معرفی تولیدات خود به فروشندگان این کالاها ایجاد نمایند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان بیان داشت: به‌منظور حمایت از واحدهای تولیدی مبلمان و منبت در استان همدان تخفیف 25درصدی را برای اجاره غرفه‌ها در نمایشگاه لحاظ کردیم تا بتوانیم تعداد بیشتری از این واحدها را جذب کنیم. تولیدکنندگان مبلمان در استان نمایشگاه تخصصی مبلمان را مقابل خود و تهدید در نظر نگیرند بلکه آن را فرصتی برای معرفی کالاها و تولیدات خود بدانند.

تبلیغات در نمایشگاه‌های مبلمان استان همدان به‌گفته اکثر خریداران با واقعیت منطبق نیست و کیفیت محصولات به فروش رسیده متفاوت از محصولات موجود در نمایشگاه  است. همچنین جذب تولیدکنندگان از استان‌های دیگر و هزینه بالای اجاره غرفه‌ها برای واحدهای تولیدی همدان عاملی شده تا رکود به‌وجود آمده در بازار مبلمان و واحدهای تولیدکننده آن تشدید شود و کارگاه‌هایی که قدرت مالی کمتری دارند یکی پس از دیگری تعطیل شود.

پیش‌بینی می‌شود با هم‌اندیشی مسئولان امر و تعدیل هزینه‌های نمایشگاهی برای واحدهای تولیدکننده صنعت مبلمان و منبت بومی استان همدان نمایشگاه‌ها، برای معرفی صنعت مبلمان استان با تمام ظرفیت‌های موجود آن، از تهدید به فرصت تبدیل شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وام های قرض الحسنه نیاز امروز صنعت مبلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات