وزیر جهاد کشاورزی درباره ۳۰ سال بلاتکلیفی ما پاسخگو باشد

حوالی ظهر امروز تعداد حدود 100 نفر از کارکنان سابق وزارت جهاد کشاورزی با حضور در مقابل ساختمان جدید این وزارت خانه واقع در تقاطع خیابان طالقانی و حافظ با نصب بنر و شعارهای الله اکبر، خواستار دیدار با وزیر جهاد کشاورزی شدند. وزیر جهاد کشاورزی دریاره ۳۰ سال بلاتکلیفی ما پاسخگو باشد

سرویس اقتصادی فردا: حوالی ظهر امروز تعداد حدود 100 نفر از کارکنان سابق وزارت جهاد کشاورزی با حضور در مقابل ساختمان جدید این وزارت خانه واقع در تقاطع خیابان طالقانی و حافظ با نصب بنر و شعارهای الله اکبر، خواستار دیدار با وزیر جهاد کشاورزی شدند. 

معترضان با بیان اینکه حدود سی سال پیش در دوره وزارت وزیر وقت 2000 قطعه زمین در محدوده بالای پونک (سوهانک) به آنها واگذار شده و سند رسمی به آنها داده شده است. اما  بعد از پیگیری برای ساخت متوجه شدند که این زمین ها امکان ساخت ندارند، چرا که در محدوده ارتفاع غیر مجاز قرار دارد. 

اعظم نوروزی یکی از افراد حاضر در این جمع اعتراضی با بیان اینکه سی سال پیش تمام اندوخته خود را به وزارت جهاد کشاورزی دادیم و در مقابل زمین گرفتیم به خبرنگار «فردا» می گوید: حالا بعد از گذشت این همه سال هیچ کس پاسخگوی ما نیست. به ما می گویند زمین شما در محدوده ارتفاع بالای 1800 متر قرار گرفته و اجازه ساخت و ساز ندارید. این زمین ها در اختیار سازمان منابع طبیعی است. سازمان منابع طبیعی به ما اظهار می کند از همان جایی که زمین ها را خریده اید ، پیگیری کنید و این موضوع به ما مربوط نیست. سوال ما از آقای حجتی، وزیر جهاد کشاورزی این است که  چرا به ما زمین هایی واگذار شده که فاقد کاربری مسکونی است؟ و چرا از واگذاری هر گونه زمین معوض و پرداخت خسارت به ما شانه خالی می کنند؟

وزیر جهاد کشاورزی در مورد بلاتکلیفی زمین‌های ما پاسخگو باشد

وزیر جهاد کشاورزی دریاره ۳۰ سال بلاتکلیفی ما پاسخگو باشد

مرجان صادقی معترض دیگر با ارائه سند خود به خبرنگار «فردا» می گوید: تعداد افراد بلاتکلیف در این پرونده بیش از 2هزار نفر است. و پولی که در آن زمان از ما دریافت شده (بیش از سی سال پیش) هشتاد هزارتومان بود که در آن زمان مبلغ قابل توجهی به شمار می رفت. این تعداد افراد بلاتکلیف در قالب چند تعاونی مسکن، متشکل بوده اند و قرار بوده به این ترتیب خانه دار شوند. اما با شرایط پیش آمده برای آنها بسیار از آنها مستاجر باقی ماندند. ما بارها با تجمع کردیم و خواستار پاسخگویی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی شدیم، اما آنها به جای پاسخگویی توپ را به زمین یکی از زیر مجموعه های خود که سازمان نهاد کشاورزی است می اندازد. 

وزیر جهاد کشاورزی دریاره ۳۰ سال بلاتکلیفی ما پاسخگو باشد

معترضان معتقد بودند مسئول خسارت و بلاتکلیفی سی ساله آنها وزارت جهاد کشاورزی به عنوان واگذار کننده این زمین ها است.

به گفته آنها در زمین های محدوده مورد بحث و حتی در ارتفاعات بالاتر برخی ارگان ها اقدام به ساخت و ساز کرده اند ولی کسی از ساخت وساز آنها جلوگیری نکرده اما زمین های کارکنان وزارت جهاد کشاورزی بلاتکلیف مانده است.

تعدادی از این معترضان حاضر در این جمع از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی نبودند بلکه در طی سال های گذشته زمین ها را از مالکین اولیه خریداری کرده بودند و حالا با وجود انتقال سند به نام آنها با مشکل فاقد مجوز بودن این زمین ها مواجه شده اند. آنها به این موضوع اعتراض داشتند که چطور جلوی نقل و انتقال زمین هایی که کاربری خاصی ندارند و جز منابع طبیعی محسوب می شوند، گرفته نشده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر جهاد کشاورزی درباره ۳۰ سال بلاتکلیفی ما پاسخگو باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات