نمایندگان مجلس دهم سوگند خوردند

نمایندگان مجلس دهم به صورت هماهنگ متن سوگند نمایندگی را طبق اصل ۶۷ قانون اساسی در صحن علنی مجلس قرائت کردند. خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مردم در خانه ملت، در اولین نشست علنی امروز(شنبه 8 خرداد) از دور دهم  مجلس شورای اسلامی،  طبق اصل 67 قانون اساسی متن سوگند نمایندگی را پس از قرائت علی‌رضا هاشم‌زائی رئیس سنی جلسه، تکرار و قرائت کردند.

در ابتدای این مراسم، هاشم زائی رئیس سنی جلسه از نمایندگان اقلیتهای دینی خواست تا بر اساس کتاب آسمانی خود سوگند نمایندگی را قرائت کنند.

متن سوگند نمایندگان طبق اصل 67 قانون اساسی به شرح ذیل است:

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم».

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان مجلس دهم سوگند خوردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات