ترکیه آمریکا را به دو رویی متهم کرد

چاووش اوغلو در بعد از انتشار تصاویر برخی نظامیان آمریکایی با آرم نیروهای کرد سوری که در رسانه های ترکیه منتشر شد، در واکنش تند به آمریکا؛ استفاده از آرم و نشان نیروهای کرد سوری از سوی نیروهای آمریکا را غیرقابل قبول خواند.
وی در سخنان تند خود که در شماره های روز شنبه روزنامه های ترکیه منتشر شد با لحن استهزایی گفت: ما به آمریکاییان توصییه می کنیم که به موازات آرم نیروهای کرد سوری آرم داعش، النصری، القاعده را نیز مورد استفاده قرار بدهند. در آفریقا نیز از آرم بوکوحرام استفاده بکنند. استفاده از آرم یک سازمان تروریستی از سوی نظامیان یک کشور متحد ترکیه که ادعای میارزه با ترور را دارد غیرقابل قبول است.
چاووش اوغلو گفت: اقدامات لازم در این زمینه در نزد مسوولین آمریکایی در واشنگتن جهت ابلاغ اعتراض ترکیه به عمل آمده است.
روزنامه زمان نیز در شماره روز جاری خود در واکنش به استفاده از ارم نیروهای کرد سوری از سوی برخی نظامیان آمریکایی در صفحه نخست خود نوشت: آمریکا برای تشکیل یک دولت تروریست در شمال سوریه تمامی نیروهای خود را بسیج کرده و پایگاه رایملان را به نیروهای پ.ک.ک و نیروهای دمکراتیک کردستان سوریه تخصیص داده است و برای پس گرفتن شهر راککا از دست نیروهای داعش از نیروهای کرد سوریه توسط نیروهای هوایی و زمینی خود حمایت می کند و در صورت موفقیت در عملیاتها نیروهای کرد به عنوان قهرمان معرفی خواهند شد.
خاورم**2012**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکیه آمریکا را به دو رویی متهم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات