خرید و فروش زنان هندی در عربستان و بحرین

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ به نقل از گزارش وزارت عدالت اجتماعی هند اعلام کرد: زن هندی در عربستان چهار هزار پوند استرلینگ و در بحرین دو هزار پوند استرلینگ به فروش رسانده می شود.
در همین رابطه پایل راهونتا وزیر امور اجتماعی هند گفت: زنان ایالت جنوب هند پس از فرار از دست همسران شان و صاحبان کار به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس می گریزند و در آنجا در شرایط وحشتناکی به سر می برند. آنان از دولت هند می خواهند تا برای نجات شان اقدامی صورت دهند.
راهونتا در نامه ای به شوسما سواراج وزیر خارجه هند از دولت متبوع خود خواست تا از زنان هند در برابر آژانس های کار در خارج حمایت به عمل آورد. زنان هندی به این آژانس ها همچون کالایی که از خارج وارد می شود، فروخته می شوند. این زنان پس از دریافت وعده های فریب دهنده کار در خارج حاضر می شوند تا کشور خود را ترک کنند.
راهونتا تاکید کرد: بیش از 25 زن هندی که هم اکنون در زندان های کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بسر می برند، ظرف چند ماه گذشته ملتمسانه از دولت هند یاری جستند.
وی بر لزوم دخالت سفارت خانه های هند در کشورهای خلیج فارس جهت حل و فصل موضوع و ارائه هر چه سریع تر کمک های لازم از نظر خوراک و پوشاک و تامین آزادی سفر و اسناد لازم به زنان هندی تاکید کرد.
دولت هند در پاسخ نامه راهونتا تاکید کرده است که جهت تحقیق در این خصوص و شرایط زنان کارگر هندی در زندان ها ظرف چند ماه آینده وزیرانی به عربستان خواهد فرستاد.
زنان مهاجر هند به دلیل جرایم ساده و پس از پایان یافتن مدت اقامت شان به هر کسی که پول بیشتری پرداخت کند، فروخته می شوند.
کارشناسان پیش بینی کردند که بیش از 20 زن هندی هم اکنون در شرایط بدی در بازداشت بسر می برند و آنها از بدرفتاری جسمی و عدم پرداخت حقوق و محروم ماندن از حقوق اولیه انسانی گله و شکایت دارند.
خاورم **1487**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید و فروش زنان هندی در عربستان و بحرین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات