ازدواج های وکالتی سوغات جدید جنگ برای سوری ها

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، بحران کنونی که ناشی از یک جنگ همه جانبه تروریستی است تاکنون مشکلات بسیاری برای ملت سوریه ایجاد کرده و این ملت را از تامین مایحتاج زندگی تا امور آموزشی و درمانی به زحمت انداخته است.
هرچه از ابتدای بحران فاصله می گیریم ابعاد بیشتری از مشکلات شهروندان سوری آشکار می شود.
بسیاری از جوانان ساکن خارج از کشور به ویژه آن ها که براثر بحران اخیر آواره شده اند، امکان ثبت ازدواج خود را در دفاتر رسمی داخلی این کشور ندارند به همین علت به واسطه وکیل و یا شبکه های اجتماعی اقدام به ثبت ازدواج های خود در سوریه می کنند.
قاضی شرعی دمشق دراین باره می گوید: ازدواج های وکالتی یا از راه دور در دوره اخیر افزایش یافته است به طوری که 50 درصد ازدواج ها هم اکنون به صورت وکالتی ثبت می شود.
محمود المعراوی با اشاره به اینکه روزانه 60 ازدواج در دمشق ثبت می شود، افزود: مهاجرت گسترده جوانان در سال های اخیر باعث مشکلات بسیاری برای آن ها در ثبت قانونی ازدواج خود شده اند به همین دلیل به ثبت ازدواج از طریق شبکه های اجتماعی یا فرستادن وکیل می شوند.
وی اضافه کرد: هم اکنون وزارت دارایی در حال بررسی برای یافتن راه حلی به منظور پرداخت هزینه ثبت ازدواج از طریق کنسولی و ثبت ازدواج توسط وزارت امورخارجه است.
قاضی شرعی دمشق گفت: این مشکلات، جوانان را مجبور به ازدواج بدون ثبت قانونی می کند و این امر ممکن است برای مدتی طولانی و حتی تا پس از تولد فرزندان ادامه یابد.
وی بیان کرد: این مشکل می تواند نسبت های خانوادگی افراد را تهدید کند به ویژه هنگامی که زوجین بخواهند از هم جدا شوند، باید ابتدا نسبتی که با فرزندان خود دارند را اثبات کنند.
المعراوی تصریح کرد: عقد ازدواج از طریق شبکه «اسکایپ» با حضور دو شاهد عاقل و پدر زوجه صحیح است و فقها اجازه چنین عقدی را از راه دور صادر کرده اند.
وی افزود: این عقد بدین صورت است که ابتدا پسر نامه و پیامی برای دختر و پدر او ارسال می کند و سپس این پیام در همان لحظه قرائت می شود و دختر یا پدر او به آن پاسخ مثبت می دهند.
المعراوی پیش از این، شمار ازدواج های سال 2015 در دمشق را 33 هزار و 82 و شمار طلاق ها را هفت هزار و 28 مورد اعلام کرده بود.
خاورم**6116**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ازدواج های وکالتی سوغات جدید جنگ برای سوری ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات