آثار سوء مدیریت سازمان زیباسازی در میادین اصلی شهر مشهود است

شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: طرح‌های ساماندهی شهری سازمان زیبا سازی با مشکل مواجه است و آثار سوء مدیریت‌ را در همه میدان‌های اصلی شهر می‌توان دید؛در واقع چند باره‌کاری، اجرای کارهای بدون مطالعه و اتلاف منابع در امور اجرایی در آن مشهود است.

اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر»،‌ اظهار داشت: متأسفانه یکی از  اشکالات اساسی که در کارهایمان وجود دارد این است که بدون در نظر گرفتن همه جوانب موضوع به حجم و بزرگی آن توجه می‌کنیم در حالی که این امر باعث تضعیف هدف انجام آن کار می‌شود.

وی ادامه داد: این نگاه تنها درباره طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر صدق نمی‌کند و در بسیاری از کارها و مسائل مانند ساخت‌وسازها نیز وجود دارد؛ فکر می‌کنیم هرچه سایز کاری که انجام می‌دهیم بزرگتر باشد تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت، این موارد نکاتی است که در مدیریت‌‌هایمان کاملا مشهود است و باعث درگیر شدن منابع در کارهایی می‌شود که هدف قابل توجهی از آن محقق نمی‌شود.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در راستای توجه به این موارد است که شورای شهر، مطالعات طرح‌ها و پروژه‌ها را از شهرداری مطالبه می‌کند نه نقشه‌ها،‌ عکس‌‌ها و پاورپوینت آنها را، گفت: کارهای بزرگ نشان‌ دهنده مطالعات کم است؛ تجربه نشان داده که کارهای کوتاه مدت و پرحجم به افزایش هزینه،‌ دوباره‌کاری و عدم تحقق اهداف منجر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیان نکاتی مانند «طرح اجرا شده در خاورمیانه تک است و تا به حال جای دیگری انجام نشده» در فضای امروز مطالعات و تکنولوژی پسندیده نیست، تصریح کرد: زمان برگزاری اجرای این طرح اصلا مناسب نبود و موضوعات مهم دیگری مانند نیمه شعبان و فتح خرمشهر که باید به آنها پرداخته می‌شد را تحت تأثیر قرار داد.

شاکری گفت: نهادی که می‌خواهد کاری را در وسعت یک شهر انجام دهد نمی‌داند چه فضاهایی در شهر وجود دارد؟ بارها اعتراض شد که نصب آثار هنری در قالب این طرح نباید در بزرگراه‌ها و خیابان‌ها انجام شود چراکه امکان ملاحظه مناسب آنها توسط شهروندان وجود ندارد و باعث هدررفت هزینه‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌ فردی با نصب آثار فرهنگی و هنری کشور مشکلی ندارد، اظهار داشت: آثار هنری باید در نقاطی که محل تجمع مردم است نصب شود تا شهروندان بتوانند در آنها تأمل و توضیحات آثار را مطالعه کنند، چرا به این موارد توجه نشد در حالی که همه بر این موضوع تأکید داشتند؟ آیا این اقدام عدم توجه به سیاست‌های نظارتی شورای شهر نیست؟ آیا یک نوع لجاجت با شورا محسوب نمی‌شود؟

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: طرح‌های ساماندهی شهری سازمان زیبا سازی با مشکل مواجه است و آثار سوء مدیریت‌ را در همه میدان‌های اصلی شهر می‌توان دید در واقع چند باره کاری و اجرای کارهای بدون مطالعه و همچنین اتلاف منابع در امور اجرایی این سازمان مشهود است. این سازمان فقط به صورت کالبدی فکر می‌کند در حالی که کارهای فرهنگی و اجتماعی صرف نصب یک تابلو نیست.

وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از مردم هنوز با آثار فرهنگی کشورمان آشنا نیستند،‌ سعی در نمایش آثار هنری و فرهنگی کشورهایی هستیم که سایه آثار فرهنگی کشورمان را با تیر می‌زنند. بنده آثار هنری سایر کشورها را رد و تأیید نمی‌کنم اما معتقدم برای ترویج و معرفی آثار داخلی خودمان هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آثار سوء مدیریت سازمان زیباسازی در میادین اصلی شهر مشهود است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات