بادکش در بیماران دیابتی باعث کاهش قند خون می‌شود

بادکش یک متخصص طب سنتی مکانیسم بادکش و تأثیرات آن را تشریح کرد و گفت: مثلاً بادکش در بیماران دیابتی باعث کاهش قند خون می‌شود و اگر بادکش به‌شیوه صحیح انجام شود عوارض جانبی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, حوریه محمدی کناری درباره مکانیسم بادکش اظهار داشت: بادکش جریان خون پوست را تنظیم، سیستم عصبی محیطی را تحریک می‌کند و وضعیت بیوشیمیایی پوست را تغییر می‌دهد.

به‌گفته وی بادکش آستانه درد فشاری فوری را در برخی نقاط افزایش داده و ماده P سرم را تنظیم می‌کند و در نهایت التهاب را به‌سرعت کاهش می‌دهد، همچنین بادکش در فعال کردن سیستم کمپلمان (سیستمی که به سلول‌های ایمنی برای بین بردن سلول‌های بیگانه و تولید پادتن کمک می‌‌کند) و تنظیم ایمنی سلولی نیز نقش دارد.

این متخصص طب سنتی افزود: بادکش در بیماران دیابتی باعث کاهش قند خون می‌شود، همچنین بادکش جریان خون مویرگی را افزایش می‌دهد و اسپاسم عضلانی را برطرف می‌کند.

محمدی ادامه داد: در بادکش، فشار منفی ایجاد شده در زیر لیوان به‌عنوان تحریک کننده بافت‌های زیرپوستی عمل می‌کند و با افزایش جریان خون زیر پوستی، سیستم عصبی اتونوم را تحریک می‌کند.

وی اضافه کرد: بادکش و حجامت هر دو مواد زائد و توکسین‌ها را از بدن خارج می‌کنند. بادکش و حجامت چسبندگی‌ها را باز کرده و وضعیت بافت همبند را بهبود می‌بخشند.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: البته معدود عوارضی نیز در برخی از این مقالات به‌دنبال انجام بادکش ذکر شده اما اکثریت مقالات در این زمینه متفق القولند که اگر بادکش به‌شیوه صحیح انجام شود، عوارض جانبی نخواهد داشت.

محمدی افزود: یکی از این عوارض، اکیموز محل بادکش است که نهایتاً طی 5-4 روز بهبود می‌یابد و نیاز به درمان ندارد. برخی مطالعات نشان می‌دهند که اگر در جریان بادکش اکیموز رخ دهد, اثربخشی بادکش بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بادکش در بیماران دیابتی باعث کاهش قند خون می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات