90 هزار هکتار از اراضی کشور امسال بیابان زدائی می‌شود

خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بر اساس مصوبات ابلاغی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، امسال ۹۰هزار هکتار عملیات مقابله با پدیده بیابان زائی و کنترل گرد و غبار و ۶۵۰هزار هکتار عملیات آبخیزداری در قالب اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، خداکرم جلالی در دیدار با جمعی از مدیران ، مسئولان و کارکنان این اداره کل که در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران انجام شداظهار کرد: با توجه به کمبود آب، خشکسالی و بیابانی شدن برخی از عرصه ها و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین با عنایت به مصوبات ابلاغی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی امسال 90هزار هکتار عملیات مقابله با پدیده بیابان زائی و کنترل گرد و غبار و 650هزار هکتار عملیات آبخیزداری در قالب اقتصاد مقاومتی در سطح کشور انجام می‌شود.

وی افزود:برای انجام این اقدامات و تحقق مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موضوع جامع نگری در حوزه های آبخیز به منظور بهره گیری از عرصه های منابع طبیعی و استفاده یکپارچه از استعدادهای مختلفی که در کشور وجود دارد و همچنین بهره گیری از مشارکت مردم به عنوان یک راهبرد اساسی از رویکردهای اصلی این سازمان به شمار می آیند.

وی حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی به عنوان منابع پایه را بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: با توجه به نقش حیاتی عرصه های طبیعی در حفظ این منابع پایه، حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از اولویت های اصلی ما در سازمان جنگل ها است.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه کار در استان تهران با توجه به ویژگیها و شرایط خاص آن از مشکلات و پیچیدگی هائی برخوردار است، خطاب به حاضرین در این دیدار صمیمی تصریح کرد: از آنجائیکه کاری که شما انجام می دهید در ارتباط با صیانت از انفال است، این کار به عنوان عبادت بزرگ محسوب می شود و همه ما سربازان این عرصه هستیم.

وی تأکید کرد: امور بایستی با هدف رضایت الهی انجام شود و کارهایمان مظهری از عبودیت خداوند باشد که در این صورت است که در امور محوله موفق خواهیم بود. 

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «90 هزار هکتار از اراضی کشور امسال بیابان زدائی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات