هشدار اتریش درباره وابستگی اروپا به ترکیه در بحران پناهندگان

دیدار وزیر امور خارجه اتریش با رییس مجلس شورای اسلامی وزیر امور خارجه اتریش توافق با ترکیه در مسئله پناهندگان به هر قیمتی را رد کرده و با تاکید بر اینکه اروپا نباید مورد اخاذی قرار گیرد درباره وابستگی این اتحادیه به ترکیه در بحران پناهجویان هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش توافق با ترکیه بر سر مسئله پناهندگان به هر قیمتی را رد کرده و فورا در این باره به اتحادیه اروپا هشدار داد که به توافق پناهندگان با ترکیه تکیه کرده و روی آن حساب باز کند.

ترکیه با اتحادیه اروپا توافق کرده است که به ازای هر پناهنده ای که از اروپا باز می گرداند یک پناهنده از کشور خود را به این اتحادیه اعزام کند. به این ترتیب باید از مرود مهاجران غیر قانونی با کمک قاچاقچیان به اروپا جلوگیری به عمل آید.

البته "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه اخیرا تهدید کرده که این توافق را در صورت ادامه فشارهای اتحادیه اروپا برای اصلاح قانون ضد تروریسم خود به عنوان یکی از شروط آزادی ویزا برای اتباع ترک لغو خواهد کرد.

ترکیه ماه هاست که به دلیل نقض آزادی بیان و مطبوعات مورد انتقادهای شدید قرار گرفته است.

"سباستین کورس" تصریح کرد که اروپا نباید ضعیف باشد و مور اخاذی قرار گیرد. من در هر صورت موافق توافق با ترکیه به هر قیمتی نیستم. با این توافق ممکن است یک تسکین کوتاه مدت ایجاد شود، اما این می تواند به عنوان تصمیم B مطرح شود. تصمیم A  باید یک اروپای قدرتمند باشد که آماده است خود از مرزهای خارجی اش حمایت کند. اگر ما این کار را انجام ندهیم در اروپایی زندگی می کنیم که به کشورهای دیگر و شاید البته به شخصیت هایی مانند اردوغان وابسته است.

وزیر امور خارجه اتریش همچنین تاکید کرد که نباید هیچ گونه استثنایی برای مسئله آزادی ویزا برای اتباع ترک برای این کشور در نظر گرفته شود. ارزش های اساسی اروپا نباید قابل مذاکره باشد.

در دراز مدت باید این مسئله در علاقه اتحادیه اروپا باشد که ترکیه ای داشته باشیم که در آن حقوق بشر محترم شمرده می شود. هر چیز دیگری به معنای بی ثباتی مستقیم در مرزهای ما است. اگر ما از دور نظاره گر باشیم تحولات در ترکیه همواره منفی تر می شود.

کورس همچنین از بستن مسیر بالکان که کشورش این پروژه را مشترکا با کشورهای غرب بالکان در پیش گرفته است حمایت کرد.

وی همچنین درباره کسب آراء بالای نامزد حزب افراطی در انتخابات ریاست جمهوری اتریش نیز گفت: دلیل اصلی این وضعیت بحران پناهندگان است، اما همچنین یک نارضایتی بالایی از دولت و سیستم سیاسی وجود دارد. مدل ائتلاف بزرگ همواره در اتریش منفورتر می شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار اتریش درباره وابستگی اروپا به ترکیه در بحران پناهندگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات