دموکرات‌ها جنایات اسرائیلی‌ها در کشتار فلسطینیان را محکوم می‌کنند

کلینتون و ساندرز کلینتون ساندرز هیلاری ساندرز ساندرز و کلینتون روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به رویکردهای دموکرات‌های آمریکا در قبال رژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت دموکرات‌ها همواره اقدامات اسرائیلی‌ها را در کشتار فلسطینیان بی گناه محکوم می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در این گزارش با عنوان «دموکرات‌ها در مقابل اسرائیل»، آمده است: طی دورانی نه چندان دور، دموکرات ها در آمریکا از حامیان اسرائیل بودند. هری ترومن (رئیس جمهور اسبق آمریکا) اسرائیل را پس از آن که یهودیان در سال 1948 اعلام استقلال کردند، به رسمیت شناخت. جان اف کندی (رئیس جمهور مقتول آمریکا) موشک های پیشرفته ضد هوایی به اسرائیل فروخت و در حقیقت به تحریم تسلیحاتی اسرائیل پایان داد. بیل کلینتون به سبب نزدیکی به اسحاق رابین نخست وزیر پیشین اسرائیل مشهور بود.

اما اگر بگوییم این روند به طور کامل از بین نرفته است، می توان گفت این دوره نزدیک است. این هفته، برنی سندرز، جیمز زاگبی از مؤسسه اعراب-آمریکا و کورنل وست را به عضویت کمیته حزب در آورد. انتظار می رود این دو به شدت برای نشان دادن موضعی «بی طرفانه» در قبال درگیری های اسرائیل و فلسطینیان تلاش کنند که در عمل؛ این اقدام به معنای محکوم کردن اسرائیل است.

آقای وست در سال 2014 در صفحه فیس بوک خود -طی آخرین جنگ اسرائیل با حماس- در قبال این درگیری ها موضع اتخاذ کرد. او نوشت:‌ «نباید فریب بخوریم.» او همچنین نوشت: «کشتار فلسطینیان بی گناه به ویژه کودکان به دست اسرائیل جنایت علیه بشریت محسوب می شود. شلیک راکت های حماس نیز از نظر اخلاقی کاری اشتباه و از نظر سیاسی بی اثر هستند اما این اقدامات در مواجهه با حمایت آمریکا از روند کشتار غیر نظامیان بی گناه به چشم نمی آیند.»

آقای زاگبی پیشتر جنبش بایکوت، تحریم و سلب سرمایه موسوم به جنبش بی دی اس علیه اسرائیل را تأیید و آن را «واکنشی قانونی و اخلاقی به سیاست اسرائیل» توصیف کرده بود. بی دی اس طی سال های اخیر در کالج های مختلف به دستاوردهایی دست یافته است، جایی که در آنجا فلسطینیان قربانی نشان داده شده‌اند و دانشجویان به آسانی در ارتباط با دلایل درگیری ها بین اسرائیل و فلسطینیان گمراه می شوند.

این رویکردها فراتر از نقدهای معمول و منصفانه از اسرائیل هستند. هیچ دولت دیگری همانند اسرائیل هدف تحریم قرار نگرفته است. این دیدگاه که اسرائیل به عمد «در حال کشتار» فلسطینیان بی گناه است بر اساس هر آنچه که ما درباره خویشتن داری نظامی اسرائیل و اقدامات جنگی می دانیم، اشتباه است. اگر فلسطینیان خواستار پایان یافتن اشغال گری اسرائیل هستند، می توانند معاهده ارائه شده به آنها در کمپ دیوید در سال 2000 را مد نظر قرار دهند، زمانی که بیل کلینتون رئیس جمهور آمریکا بود.

آقایان وست و زاگبی تنها دو تن از این کمیته 15 نفره هستند و هیلاری کلینتون رویکردی میانه روتر در پیش گرفته است. اما تردیدی نیست که یک روند فزاینده ضد اسرائیلی در سیاست وجود دارد. نظرسنجی مؤسسه پیو در ماه آوریل نشان می دهد در حالی که دموکرات های میانه رو همچنان بر سر موضوع فلسطینیان با اسرائیل ابراز همدردی می کنند اما دموکرات های لیبرال هم اکنون به سوی فلسطینیان گرایش دارند.

حتی خانم کلینتون در مقایسه با دموکرات های چپ گرا، تنها میانه رو در قبال اسرائیل محسوب می شود. وزارت امور خارجه آمریکا در زمان وزارت او به سبب محکوم کردن اسرائیل مشهور بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دموکرات‌ها جنایات اسرائیلی‌ها در کشتار فلسطینیان را محکوم می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات